JURE MISKOVIC Cropix
HT PREMIJER LIGA

Zadar bez poteškoća slavio protiv Furnira na Višnjiku, izjednačio se s Cibonom na vrhu ljestvice

Šest domaćih igrača upisalo je dvoznamenkasti broj koševa, a sa 17 poena predvodio ih je Čampara
Piše: HinaObjavljeno: 12. travanj 2023. 20:12

U posljednjem susretu 5. kola HT Premijer Lige za prvaka košarkaši Zadra su na Višnjiku pobijedili Furnir sa 99-67 izjednačivši se na vrhu ljestvice s Cibonom.

Zadar je očekivano stigao do 22. pobjede. Domaćin je nakon prve četvrtine vodio sa sedam razlike (30-23), na poluvremenu je imao + 15 (55-40). U trećoj je dionici prednost porasla na 17, da bi zadnju četvrtinu Zadar dobio s velikih 30-15 za konačnih 99-67.

Šest igrača Zadra upisalo je dvoznamenati broj koševa, najviše su zabili Sani Čampara koji je ubacio 17 koševa uz šest skokova, te Juan Palaunde Davis sa 14 koševa. Dario Drežnjak je dodao 13 koševa uz sedam skokova.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Matej Bošnjak sa 19 koševa i sedam skokova, te Filip Bjelanović sa 17 koševa.

Na ljestvici vode Cibona i Zadar sa po 49 bodova, Split ima 48, Cedevita Junior 47, a Šibenka i Furnir po 40 bodova.

13. svibanj 2024 03:46