JURE MISKOVIC Cropix
Favbet Premijer liga

Zadar bez većih problema svladao Dinamo, Krševan Klarica sjajno iskoristio priliku

Luka Božić je zbog pet prekršaja gotovo cijelo drugo poluvrijeme odgledao s klupe
Piše: Val KraljevićObjavljeno: 05. travanj 2024. 21:59

DINAMO – ZADAR 81:96 (21:28, 29:26, 13:20, 18:22)

ZAGREB – Dvorana Doma sportova. Gledatelja 300. Suci: Jurčević, Mjeda i Vukušić.

DINAMO: Brzoja 12p, 5s, Mikšić 11p, 4s,5a, Kraljević 2, Dugandžić, Novačić 25, Nakić-Vojnović, Majić 14, Vrgoč 2, Rukavina, Pavlic, Vučić 15p, 7a, 8a.

ZADAR: Davis 8p, 4a, Ramljak 13p, 5s, Božić 14p, 4s, 5a, Klarica 15p, 4a, Mekić, Žganec 20p, 7s, Mazalin 10p, 4s, 4a, Lakić 11p, 10s, 4a, Jambrović, Drežnjak 5, Vujačić, Grbić.

29. kolo Favbet Premijer lige donijelo uvijek napeti susret, gdje su u uzavreloj atmosferi, košarkaši Zadra bili bolji od Dinama. Tako su iskoristili kiks Splita i krupnim koracima grabe ka prvom mjestu.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini koji su poveli sa 7:0 pa je brzo morao minutom odmora reagirati trener Zadra Danijel Jusup. Zadar se razigrao, Karlo Žganec pogodio je četiri trice, priključio mu se Luka Božić, a napadačke skokove kupio je Juan Davis. Zadar je u tim trenucima otišao na najvećih 12 razlike. Kada je s tribine krenula domaća pjesma Dinamo se probudio te nošen Ivanom Novačićem i Mislavom Brzojom došao do brzog izjednačenja (44:44). Krajem prvog poluvremena, kad je Tornado ulazio u dvoranu, Božić je napravio četvrtu osobnu što je svakako značilo nove probleme za Zadar.

Žganec je drugo poluvrijeme otvorio s još jednim šutom, ali ovog puta je gazio crtu pa tako nije stigao do pete trice. Nakon nešto više od tri minute igre u drugom dijelu Božić je napravio peti prekršaj te je za najboljeg igrača Zadra utakmica bila gotova. U tim trenucima netko drugi je morao preuzeti inicijativu, a to je bio kapetan Marko Ramljak koji je serijom slobodnih bacanja vratio Zadru najvećih plus 12, no vrlo brzo su odgovorili gosti tricama Karla Mikšića te Ivana Vučića.

Krševan Klarica iskoristio je povjerenje trenera Jusupa te je nakon važne trice dva put asistirao prvo Žganecu, a potom i Lakiću za najvećih 15 razlike (78:63). Upravo je Klarica, kad se Dinamo spustio na samo sedam razlike, zabio tricu te tako zaključio svoju sjajnu partiju i prelomio utakmicu.

Košarkaši Dinama iduće kolo idu u goste kod Škrljeva, dok će Zadar nakon gostovanja u Beogradu ugostiti Cedevitu Junior.

22. travanj 2024 20:02