Danijel Jusup, trener KK Zadra

JURE MISKOVIC Cropix
NIŠTA OD SENZACIJE

Zadar i bez Luke Božića pregazio Zabok, u trećoj četvrtini napravili nevjerojatnu seriju

Zadar je došao do nove pobjede u Favbet Premijer ligi košarkaša, petnaeste iz 16 odigranih kola
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 15. siječanj 2024. 22:24

ZABOK - ZADAR 58:79 (24:21, 14:20, 0:22, 20:16)

ZABOK - Gradska dvorana. Gledatelja 300. Suci: Jurčević, Hordov i Vukušić.

ZABOK: Sikirić, Neal 18p, 6s, Cinac 14p, 3s, Tomić, Šustić 7, Antonić 2, Savić 3, Črnjević 4s, 5a, 3il, Rebić 9p, 4s, Borovčak 3, Cvitanović 2, Buljević 3s.

ZADAR: Davis 4p, 7s, Vujačić 5, Žganec 7p, 5s, 3il, Mazalin 20p, 7s, 6a, Lakić 11p, 8s, 4a, Mekić 12p, 9s, 6a, 5ul, 4il, Jambrović 4, Drežnjak 14, Grbić 2, Božić.

Zadar je došao do nove pobjede u Favbet Premijer ligi košarkaša, petnaeste iz 16 odigranih kola. Ovo se zatvorilo upravo u Zagorju, gdje je domaćin u prvom dijelu izgledao kao momčad spremna napraviti senzaciju protiv družine Danijela Jusupa u kojoj već duže vrijeme nema ozlijeđenog kapetana Marka Ramljaka, dok je ovaj susjet prosjedio i Luka Božić koji je dva dana ranije u Baru protiv Mornara izvrnuo gležanj. Međutim, četvrtina u kojoj je Zadar domaćina ostavio na nuli, nevjerojatnih 22:0 u trećoj dionici ove utakmice, sve govori o tome koliko je šanse imao Zabok protiv Jusupove rotacije u startu zamišljene s osmoricom, dok je u konačnici priliku odigrati pet i pol minuta dobio i sedamnaestogodišnji Vice Grbić.

Zabok je predvođen Nickolasom Nealom i Dinom Cincem poveo 11:4, držao tu prednost do 20:13, da bi Arijan Lakić s osam vezanih poena (dvije trice) vratio Zadar do 22:21 prije nove domaće serije od 7-0 prije nego je Ante Šustić u 12. minuti pogodio tricu za 32:23. Gosti potom s 15-6 dolaze do prvog vodstva (36:38), dok Lovro Mazalin ubačajem u posljednjim sekundama donosi +3 na poluvremenu. I onda se dogodila treća četvrtina...

FPL, 16. KOLO: Bosco - Cibona 67:77, DepoLink Škrljevo - Alkar 94:88, Šibenka - Dubrovnik 77:88, Cedevita Junior - Dinamo 96:91, Split - Dubrava 98:79, Zabok - Zadar 58:79.

POREDAK: Zadar 15-1, Split 14-2, Cibona 13-3, Dinamo, Cedevita Junior 10-6, Dubrovnik 8-8, Dubrava, Zabok 6-10, Šibenka 5-10, Alkar 4-12, DepoLink Škrljevo 3-12, Bosco 1-5. (sn)

02. svibanj 2024 21:18