TOMISLAV KRISTO/CROPIX Cropix
UVJERLJIVO SLAVLJE

Zadar nadomak broja jedan uoči doigravanja hrvatskog prvenstva, Škrljevo bolje od Splita

Zadar je pobjedom stigao do omjera pobjeda i poraza 26-4 te ima dva poraza manje od Cibone
Piše: HinaObjavljeno: 22. travanj 2021. 21:03

Košarkaši Zadra praktički su osigurali prvo mjesto uoči doigravanja prvenstva Hrvatske, oni su u susretu 32. kola kao domaćini svladali Šibenku sa 98-83 (21-21, 28-26, 22-15, 27-21).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Zadar je ključnu razliku napravio početkom treće četvrtine koju je otvorio serijom 19-3. Antonio Jordano sa 23 i Aleksandar Bursać sa 16 koševa bili su najučinkovitiji kod Zadra, dok je Milija Milković ubacio 19 za Šibenku.

Zadar je ovom pobjedom stigao do omjera pobjeda i poraza 26-4 te ima dva poraza manje od druge Cibone i trećeg Splita koji je u srijedu neočekivano izgubio na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva.

Škrljevo je uspjelo nadigrati Split sa 77-71 (21-24, 12-14, 19-15, 25-18) ponajprije odličnom četvrtom četvrtinom koju je otvorilo sa 12-6, a zatim u samoj završnici preciznim izvođenjem slobodnih bacanja onemogućilo goste u kreiranju eventualnog preokreta.

Arkim Martin Robertson je sa 21 ubačajem i 11 skokova bio prvo ime Škrljeva, dok je Marko Luković sa 17 pogodaka bio najučinkovitiji kod Splita koji je produbio svoju krizu nakon poraza od Krke i Borca u ABA ligi kojima je ugrozio svoj ostanak u regionalnom natjecanju.

Adria Oil Škrljevo ovom je pobjedom stiglo na petu poziciju s omjerom 17-14 ispred šeste Sonik Puntamike sa 16-15, dok je treći Split pao na omjer 24-6, odnosno ima utakmicu i pobjeu manje od druge Cibone. Četvrta je Gorica sa 22-8.

Šibenka je osma sa 12-19.

08. rujan 2024 02:18