Luka Božić je bio nezaustavljiv

ZVONKO PAVIC Cropix
ČETVRTA TITULA

Zadar potpuno razbio Split za naslov prvaka Hrvatske, Božić dominirao s triple-doubleom

Zadrani su u finalnoj seriji s 3:0 ‘pomeli‘ Splićane
Piše: SNObjavljeno: 04. lipanj 2023. 21:45

Košarkaši Zadra su prvaci Hrvatske! Nakon slavlja u prve dvije utakmice finalne serije doigravanja protiv Splita, danas su Zadrani na Višnjiku potpuno deklasirali Split i pobijedili ga s čak 99:62 za konačnih 3:0 u seriji i tako po četvrti put postali prvaci Hrvatske.

Zadar je od početka utakmice kontrolirao rezultat i nakon prve četvrtine vodio s 10 poena razlike (27:17). U drugoj četvrtini uslijedila je potpuna dominacija Zadra i raspad Splita koji je u tih 10 minuta ubacio svega 9 poena. Zadrani su ih zabili 24 pa je pitanje pobjednika bilo riješeno praktično nakon poluvremena jer je tada na semaforu pisalo 51:26.

No, ni tada Zadar nije digao nogu s gal pedale. Treća četvrtina je završila rezultatom 18:10, a i u četvrtoj je Zadar bio bolji sa 30:26 za konalnih 37 poena razlike.

Sjajnu je utakmicu održao Luka Božić koji je upisao triple-double s 16 poena, 13 skokova i 11 asistencija. Dario Drežnjak je dodao 19 poena, a Arijan Lakić 13 poena i 5 skokova. U redovima Splita nije bilo nikoga za izdvojiti, a najefikasniji je bio Tonko Vuko s 11 poena.

18. travanj 2024 14:36