Danijel Jusup, trener Zadra

NIKSA STIPANICEV Cropix
HT PREMIJER LIGA

Zadar preokrenuo u Dubravi i stigao do druge pozicije pred početak doigravanja za prvaka

Imali su izabranici Danijela Jusupa ponešto problema na istoku metropole
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 06. svibanj 2023. 22:17

FURNIR - ZADAR 66:76 (17:22, 19:14, 20:14, 10:26)

ZAGREB Sportska dvorana Dubrava. Gledatelja: 300. Suci: Kruljac, Mikulić, Šverko.

FURNIR: Vidović 4p, Bjelanović 15p, 5s, 4ukr, Bošnjak 14p, 2s, 3a, 4il, Karahodžić 11p, 7s, 4a, Paponja 13p, 3s, 5a, Kuzmanović, Kalajžić 8p, 3s, Nazor, Savić 3s, Kos.

ZADAR: Božić 9p, 5s, 4a, 5il, Mekić 12p, 4s, 3a, Lakić 7p, 5s, 1a, Žganec 5p, 6s, 2a, Davis Jr. 14p, 4s, 2a, Klarica, Sikirić 7, Čampara 8p, 4s, 3a, Matulina, Ramljak 11p, 6s, 3a, Šantelj 3.

Dvoboj je od početka bio izjednačen, a Zadar je u prvom poluvremenu dominirao u napadačkim skokovima, skupio ih je čak 17 te su na taj način kažnjavali momčad Jeronima Šarina. Tricama Karahodžića i Bošnjaka netom prije kraja druge četvrtine otišlo se na predah s 36:36.

U nastavku je ruka gostujućih igrača s linije za tri poena bila vrlo nemirna, promašili su devet trica, što su iskoristili igrači u žutim dresovima i u zadnju dionicu ušli s prednošću od šest poena (56:50). Davies je očito zaboravio sve svoje potrošene lopte (17) i upravo su zbog njegovih 5:0 u posljednjoj minuti stigli Zadrani stigli do preokreta.

24. travanj 2024 18:59