PRVENSTVO HRVATSKE

Zadar se u polufinalu pridružio Splitu, Ciboni i Cedeviti Junior. Dinamo su pregazili sa +25

Prvi strijelac domaće momčadi bio je Lakić s 23 poena, uz šut za tricu 5/7
Piše: HinaObjavljeno: 17. svibanj 2023. 21:59

Nakon Splita, Cibone i Cedevite Junior, u polufinale košarkaškog prvenstva Hrvatske plasirao se Zadar koji je kao domaćin u trećem susretu svladao Dinamo 90:65 (20:17, 29:20, 22:15, 19:13).

Zadar je time dobio seriju protiv Dinama s 2:1 te je izborio polufinale i dvoboje protiv Cibone. U drugom će polufinalu igrati Split i Cedevita Junior. Prednost domaćeg parketa imat će Splićani i Zadrani.

Dinamo se vrlo dobro nosio s favoriziranim Zadrom tijekom uvodnih petnaest minuta. No sredinom druge četvrtine Zadrani su se počeli odljepljivati od suparnika. Brzo su stekli dvoznamenkastu prednost i na odmor je domaćin otišao uz prednost 49:37.

Utakmica je i definitivno prelomljena sredinom treće četvrtine kada je Zadar otišao na 63:44 čime je isparila posljednja šansa gostima da mogu nešto učiniti u ovom susretu.

Prvi strijelac Zadra bio je Arijan Lakić s 23 poena uz 5/7 za tri poena. Dodao je tome četiri skoka i tri asistencije. Luka Božić je ubacio 19 poena uz 10 skokova i osam asistencija. Dario Drežnjak je ubacio 14 poena.

Kod Dinama je najbolji bio Ivan Vučić sa 16 koševa, a imao je i pet skokova.

18. travanj 2024 04:37