RONALD GORSIC Cropix
HT PREMIJER LIGA

Zadar stigao do svoje šeste pobjede u sedam utakmica! Gosti predvođeni Jordanom stigli do slavlja protiv Dinama

Kod Dinama je najraspoloženiji bio Ivan Novačić s 24 poena
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 04. studeni 2022. 22:05

DINAMO - ZADAR 87:97 (16:17, 20:30, 26:24, 25:26)

DINAMO: Garafolić 12 k, 4s, 4a, Anzulović 8k, 2s, 7a, Klepo 6k, 3s, 2a, Novačić 24k, 6s, 1a,, Cvitković 7k, 9s, 2b, Cvitanović, Vručinić, Ušić, Majić, Vučić 17k, 6s, 4a, Dugandžić 3s, Markota 10k, 4s.

ZADAR: Davis 8k, 3s, Jordano 29k, 3a, Klarica, Sikirić, Žganec 11k, 6s, Čampara 6k, 3a, Matulina, Lakić 12k, 5s, 4a, Drežnjak 2k, 8s, Ramljak 23k, 7s, 3a, Šantelj 5k, 3a.

Nakon nevjerojatnog niza od čak 22 pobjede na domaćem terenu, Zadar je u sklopu 7. kola HT Premijer lige trijumfom: protiv Dinama prekinuo taj niz. Domaćini nošeni glasnom podrškom s tribina nekoliko su se puta vraćali u susret, pogotovo u posljednjoj četvrtini, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu. Zadar je predvođen Antoniom Jordanom koji je utrpao 29 koševa (6-10 za tri poena) i Markom Ramljakom (23 koša) došao do svoje šeste pobjede u sedam utakmica. Kod Dinama je najraspoloženiji bio Ivan Novačić s 24 poena.

U prvoj četvrtini krenulo je s puno promašaja, 2:0 za Dinamo stajalo je sve do isteka šeste minute kad Novačić povisuje na 4 koša prednosti za zagrebačku momčad. Od tada se utakmica krenula razvijati u tijeku kakav će ju pratiti do kraja meča. Prije kraja četvrtine Markota je zabio tricu za 16:12, ali gosti su već u idućem napadu odgovorili istom mjerom. Za tri poena precizan je bio Davis, a sa zvukom sirene zabio je Lakić za 16:17 i prvo vodstvo gostiju na utakmici. Jednako vatreno bilo je i na tribini tijekom cijele utakmice uživali smo u podršci brojnih domaćih navijača, Bad Blue Boysa, ali nije izostajalo i navijanja od strane Tornada, navijača Zadra koji su svoje došli bodriti na ovom gostovanju. Nisu Zadrani ispuštali prednost ni u drugoj četvrtini, a do prije poluvremena otišli su i na vodstvo od 11 koševa razlike.

Nakon poluvremena Garafolić je ponovno kao i u prvom zabio prve koševe Dinama, no Jordano je zaredao dvije trice za redom i odvajanje Zadra na plus 13 što je tada bilo najveće vodstvo na utakmici. Tračak nade vratili su Dinamu senatori ove ekipe, Novačić i Markota tricama i zatim Vučić iz slobodnog bacanja na samo tri razlike, ali ponovno su se gosti dali u bijeg i otišli na 71:62 prije posljednje četvrtine. A onda je uslijedio blitzkrieg u režiji Dinama. Na početku posljednje dionici napravili su 7:0, tko do tada u dvorani nije stajao na nogama, sada jest. Priuštili su publici domaći igrači nevjerojatan povratak, ali Zadar je koncentraciju duž cijele utakmice i nije se predao što je u konačnici rezultiralo pobjedom.

20. travanj 2024 18:31