Karlo Žganec u akciji

LUKA GERLANC Cropix
PRVENSTVO HRVATSKE

Zadrani u Višnjiku u nastavku dokrajčili slabašne goste iz Gorice te ostali na vrhu

Otvorio se na kraju utakmice i prostor za pet mladih igrača u petorci Zadra
Piše: Dražen ŽuraObjavljeno: 17. studeni 2022. 07:46

ZADAR - GORICA 79:63

(18:15,17:15, 24:16,20:17)

ZADAR - Dvorana Krešimir Ćosić. Gledatelja 725. Suci: Jurčević, Bajramović i Bralić.

ZADAR: Davis 12p, 4s, Jordano, Klarica 8p, 3s, Sikirić, Zagoršak, Žganec 8p, 8s, Matulina 7, Njegovan 4p, 3s, Lakić 8p, 6s, Drežnjak 15p, 5s, Božić 7p, 4s, 11a, 5il, Ramljak 10p, 5s, 5il.

GORICA: Uljarević 4, Jelenković 6, Perica, Mašić 2p, 6s, Cinac 9p, 4s, Batur 10p, 6s, 3il, Majić 12p, 3s, Nakić-Vojnović 11p, 5s, Miloloža, Sokol 2, Porobić 7p, 3a.

Jedna od onih utakmica za koje se kaže: “ Pišu se bodovi”. I ta činjenica jedino može zadovoljiti ne samo publiku, nego i stručni stožer Zadra. Jer zadarska momčad je u velikom dijelu utakmice protiv Gorice izgledala posve bezidejno, smušeno, znalo se dogoditi da u jednom napadu nižu promašaj na promašaj. Otuda i rezultatski tjesnac u kojem se Gorica uspjela zadržati ne dalje od sredine treće dionice, napose su pali čim je počela posljednja četvrtina, u kojoj je krenuo zadarski napad.

Olakšanje za sve - osim za Goricu koja je postala “dolina” u kojoj se otvorio prostor za pet mladih igrača, oni su za Zadar priveli utakmicu kraju.

POREDAK: Zadar 7-1, Cibona, Šibenka 6-1, Split 5-2, Cedevita Junior 4-3, Alkar, Dinamo, Furnir 3-4, DL Škrljevo, Bosco 2-5, Zabok 1-6, Gorica 1-7.

18. travanj 2024 06:30