LUKA GERLANC/CROPIX
NIŠTA OD SENZACIJE

Zadrani uzeli bodove u riječkom predgrađu, umalo prokockali +15 iz prvog poluvremena

Na Mavrincima je momčad hrvatskog izbornika Veljka Mršića preuzela vodstvo u domaćem prvenstvu.
Piše: Patrik MršnikObjavljeno: 20. siječanj 2021. 20:10

Pet minuta prije kraja bilo je neriješeno na Mavrincima. Tricama su Vrgoč i Gunjina vratili Škrljevo sa sedam na samo “pola” koša zaostatka (61:62), ne bi li nakon razmjene Onuakuovih i Pilepićevih polaganja, odnosno Carterovih bacanja, Barnjak pogodio tricu za 66:66. Da je publika mogla pohoditi “zeleno grotlo”, tada bi sve uzavrelo...

No, Škrljevo je propustilo priliku za povijesnu pobjedu protiv Zadra, makar su domaći imali i napad za vodstvo. Onda dvije izgubljene lopte, promašena Pilepićeva trica pa dva Mavrina ubačaja za +4 Zadra. No, posljednjih će šest poena za Škrljevo na utakmici ubaciti Fran Pilepić. Nekadašnji reprezentativac ispravio je osobnu pogrešku koju je napravio nad Jordanom i vratio na 72:74, ali pogrešaka je bilo previše. Čak su 25 lopti izgubili domaći, nadu je Škrljevu ubačajem sedam sekundi prije kraja odnio Carter...

Bodovi su otišli u Zadar koji je preuzeo vrh ljestvice.

AO ŠKRLJEVO - ZADAR 72:76 (12:17, 19:21, 22:21, 19:17)

ČAVLE - SD Mavrinci. Bez gledatelja. Suci: Peić, Gracin i Pavičić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 5p, 3a, 3il, Pilepić 11, Jelenković 5p, 3s, 4a, Gunjina 12p, 3s, 4a, Barnjak 14p, 4a, 5il, Robertson 9, Boban 5p, 6s, 3il, Kolić, Kostić, Rajčić, Vrgoč 9p, 4s, 3a, Cvitković 2.

ZADAR: Carter 16p, 5s, 3a, Jordano 8p, 3s, Justice 5, Brala 8, Vuković 4p, 4s, Bursać 7p, 3il, Junaković 3p, 3s, 3il, Mavra 8p, 4a, 4il, Onuaku 13p, 8s, 3ul, 3il, Planinić 4.

18. travanj 2024 10:47