ANTE CIZMIC/CROPIX Cropix
HT PREMIJER LIGA

Žuti morali dva puta lomiti Goricu, domaći u rotaciji imali samo sedmoricu protiv raspoloženih Splićana

Utakmicu koja se lomila odlučio ulaz Tonija Perkovića u posljednjoj minuti susreta
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 20. prosinac 2021. 22:35

GORICA - SPLIT 71:78 (18:23, 14:28, 25:12, 14:15)

GORICA: Uljarević 7p, 5s, 3a, Kalajžić 15p, 6s, 4a, 3il, Batur, Mašić 11p, 3s, Savić, Cinac, Majić 10, Sokol, Baković 17p, 8s, Kapusta 11p, 5s, 5a.

SPLIT: Perković 9p, 6s, Kedžo, Runjić 5, Žganec 6p, 11s, 4a, Ukić 10p, 5s, Vuko 2, Čampara 6p, 4a, Bajo 23p, 11s, 3a, Kovačevič 3, Barič 14p, 3a.

VELIKA GORICA Gradska dvorana. Gledatelja 100. Suci: T. Hordov, Rogić i Galić.

Imao je Split 51:32 na poluvremenu, Goricu na konopcima, Darka Baju za kojega nije bilo rješenja u reketu domaćina, ali nakon osam minuta drugoga poluvremena tricom Borne Kapuste Gorica je povela 57:56. Uništila je kombinirana Goričina obrana Splitov napad, nije se više dolazilo lagano do Baje koji je bio nemilosrdan u reketu i Split je morao po drugi puta dobivati ovu utakmicu.

I tko zna što bi bilo od svega da je Gorica mogla imati u rotaciji više od sedam igrača, jer leđa su uhvatila Dina Cinca, pa je na centru bila samo jedna opcija, samo Marko Baković. A Split je bio puniji, jer zaigrali su Roko Ukić i Josip Jukić, pa se Gorica nije mogla oduprijeti novom naletu Žutih. Na koncu je sve odlučio desni ulaz Tonija Perkovića za 76:71 u zadnjoj minuti.

Gorica je bila blizu Cibone, na istoj udaljenosti i od Splita, a dobar dojam vratit će se negdje drugdje za momčad Bože Radoša. Kad se vrati Cinac, kad se oporavi do kraja Ivan Batur.