Olivia Vukoša je najbolja obrambena igračica U17 Svjetskog prvenstva

FIBA
ISPISALA POVIJEST

15-godišnja Hrvatica napravila neviđenu stvar na Svjetskom prvenstvu u košarci

Odlične igre su Oliviju Vukošu dovele u drugu petorku turnira, a Hrvatska je osvojila deveto mjesto
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 22. srpanj 2024. 16:51

Hrvatska - Tajvan 86:76 (21:23, 24:14, 23:15, 18:24)

HRVATSKA: Balakar 3p, 7s, Čorluka 2p, 6s, Arnautović 18p, 4s, 5a, 4il, Pavić 11, Stipić 5p, 3s, Bilić 8p, 7s, 5a, 5i, Ratković, Vukić 8p, 3s, 4il, Gažić, Zlatoper, Vukoša 31p, 24s, 3ol, 6bl, 6il.

TAJVAN: Wang 6p, 5s, 4il, Hung, Wu, Peng 19p, 5s, 9a, 4ol, Chen, Chang 11p, 5s, 4ol, Lin 16p, 6s, 3ol, Yeh 3, Yang 3s, S. Hsu 12p, 9s, 5a, Y. Hsu 9p, 3s, Pan.

Na sjajan su način hrvatske košarkašice do 17 godina okončale nastup na Svjetskom prvenstvu u Meksiku. U ogledu za deveto mjesto izabranice Tatjane Jacović svladale su Tajvan s 86:76 i tako se s pobjedom i jako dobrim dojmom vraćaju kući.

Pri tome treba naglasiti da su Hrvatice izgubile tijesno utakmicu osmine finala protiv Francuske, koja je u četvrtfinalu nadigrala lako Italiju, a onda je u meču za broncu izgubila, opet tijesno (39:47) od Španjolki. Prvakinje svijeta su košarkašice SAD koje su u finalu svladale Kanadu s glatkih 84:64.

U meču za deveto mjesto opet je briljirala 15-godišnja Olivia Vukoša. Naša igračica rođena u SAD je ubacila 31 poen, skupila je 24 skoka, osvojila tri lopte i opalila je šest blokada, sve skupa je bilo za valorizaciju od 50 koja do sada nije viđena nikada u ovoj konkurenciji na svjetskim smotrama.

Odlične igre su Oliviju Vukošu dovele i u drugu petorku turnira, kao jedine iz reprezentacije koja nije igrala četvrtfinale. Ali to nije sve, jer je Vukoša s 15,6 skokova i 2,6 blokade po utakmici proglašena i za najbolju obrambenu igračicu na Svjetskom prvenstvu. Svaka čast cure, svaka čast Olivia.

22. srpanj 2024 16:52