CROPIX
MALO JE PODVIKNUO

Bogdanović o preporodu Hrvatske: 'Na poluvremenu smo dobili bukvicu od trenera'

Izbornik Perasović zadnji je došao pred novinare i odmah ga je dočekalo pitanje o podvikivanju na dečke u poluvremenu: 'Ja tako govorim normalno!'
Piše: Jutarnji.hrObjavljeno: 09. rujan 2015. 01:16

Zahvaljujući fanatičnoj obrani u drugom poluvremenu, Hrvatska je slavila protiv Makedonije 73-55, iako je nakon druge četvrtine zaostajala s dva razlike.

Bojan Bogdanović, kojeg se nije očekivalo u današnjem ogledu, a koji je usprkos tome zabio 13 poena, prvi je izašao pred mikrofon nakon velike pobjede i ovako komentirao izvedbu Hrvatske: 'Na poluvremenu smo dobili bukvicu od trenera i uvjerljivo pobijedili. Ako ćemo igrati ovakvu obranu, kao u drugom poluvremenu, ne moramo se bojati nikoga.

Jeste li mislima već u Francuskoj?

'Još uvijek ne mislimo na drugi krug, u glavama smo u Zagrebu i nadamo se da ćemo uskoro izboriti tu Francusku' - odgovorio je Bojan.

Luka Žorić se također osvrnuo na 'kasno paljenje' Hrvatske: 'Stvari su sjele na svoje mjesto u drugom dijelu nakon lošeg početka. Ali, nije to ništa čudnog, ne može se očekivati da ćemo u petoj minuti voditi s 15 razlike!

Je li vam ovo vratilo samopuzdanje?

'Nismo ga ni izgubili, bili smo bolji od Grka, ali smo igrali bez Bojana I bez Tomasa pa nije bilo dovoljno...

Slijedi Nizozemska?

'Ma neugodni su oni, dobri kao i sve ekipe, osim možda neugodnog iznenađenja, Gruzije.'

Izbornik Perasović zadnji je došao pred novinare i odmah ga je dočekalo pitanje o podvikivanju na dečke u poluvremenu: 'Ja tako govorim normalno! Nismo bili toliko loši u obrani u prvom dijelu, koliko nekonzistentni, što je izrodilo nervozom u napadu. Makedoncima su k tome još ulazili neki šutevi...

Je li Dario Šarić bio naš najbolji igrač?

'Puno igrača je odradilo posao kako treba, na primjer Stipčević u obrani. Od ove momčadi može se očekivati borba svaki dan.'

Što nas čeka protiv Nizozemske?

'Napravili su probleme Slovencima, igraju u atipično visokom ritmu, bit će i to teška utakmica.'