RONALD GORSIC Cropix
SLAVLJE CIBOSA

Cibona pobjedom nad Bosnom osigurala plasman u finale turnira Mirza Delibašić

Nakon izjednačene prve četvrtine Cibona je stisnula gas i na predah otišla s deset poena razlike
Piše: SNObjavljeno: 13. rujan 2023. 08:02

Košarkaši Cibone prvi su finalisti na ovogodišnjem izdanju turnira Mirza Delibašić nakon što su u prvom polufinalnom susretu savladali Bosnu rezultatom 84:69.

Zagrebačku momčad je do pobjede vodio Krešimir Radović s 20 poena i tri asistencije, uz njega je i Tomislav Buljan dodao 19 poena uz šest skokova i tri asistencije. Jakov Mustapić također je bio dvocifren, s 11 poena i dva skoka.

U protivničkom sastavu najefikasniji je bio Vojin Ilić s 18 poena, sedam skokova i četiri asistencije, dok su Jure Zubac i Haris Ćurevac dodali po deset.

Nakon izjednačene prve četvrtine Cibona je stisnula gas i na predah otišla s deset poena razlike, a do kraja utakmice tu je prednost i održala. Cibona će u finalu snage odmjeriti s boljim iz drugog polufinalnog susreta u kojem se večeras od 20 sati sastaju Budućnost i Široki.

29. travanj 2024 03:32