TOM DUBRAVEC/Cropix
UVJERLJIVA POBJEDA

Dubrava prvi polufinalist Kupa Krešimira Ćosića, Vragović predvodio zagrebačku momčad

Do izražaja je došla razlika u ritmu igre u Favbet Premijer ligi i Prvoj ligi
Piše: Frane MaršićObjavljeno: 13. veljača 2024. 19:46

Dubrava - Vrijednosnice Osijek 87:70 (20:14, 22:22, 24:11, 21:23)

SPLIT - Dvorana KK Split. Gledatelja 100. Suci: Vulić, Bajramović i Modrić.

DUBRAVA: Vragović 18p, 7a, 5il, Jurić 6p, 4s, 4il, Vidović 9p, 4s, Kuzmanović 14p, 4s, 3il, Rimac, Kalajžić, Karahodžić 12p, 10s, 3il, Paponja 3a, 3il, Rajaofera 13p, 10s, 3a, Matić 13p, 6s.

VROS: Makai 14p, 4s, 5a, 3ul, Kujundžić 18p, 8s, 3a, 4il, Tomljenović 9p, 3ul, Dmitrović, Vladović, Budimir 8, Šiško 2, Bjelanović 7p, 3ul, Primorac 3p, 5s, 6a, Šuvak, Kotrulja 9p, 3s, 3il.

Final Eight Kupa Krešimira Ćosića na Gripama otvoren je četvrtfinalom između Dubrave i Vrijednosnica Osijek, dubravaši su uvjerljivo slavili s 87:70.

Dubrava je utakmicu otvorila s 12:0 nakon tri minute. Trener Osječana Domagoj Kujundžić morao je pozvati minutu odmora. Izostanak najboljeg dubravaša Tonija Ročaka nije se osjetio kroz prvu četvrtinu.

Osijek je energijom uspio uhvatiti ritam utakmice krajem četvrtine koja je završila s plus šest za Dubravu. Kroz drugu četvrtinu Dubrava je održavala prednost od par posjeda, istakao se s osam poena Kenan Karahodžić. Osijek je igrao energično i požrtvovno i to ga je držalo u rezultatu. Dubrava se mučila u napadu, Vrijednosnice igrale dobro u napadu, pa su nominalno gosti prišli na samo poen zaostatka. Ipak, Dubrava se poenima Vragovića i Karahodžića odlijepila na plus šest nakon prvih 20 minuta.

Ušli su Zagrepčani u nastavak bolje i otišli na plus devet najviše na pogon najiskusnijeg, Karla Vragovića. Na dvoznamenkastu prednost otišli su dubravaši u 25. minuti susreta tricom Matića. Nastavak četvrtine protekao je u odvajanju Dubrave, dok su Osječani su kopnili snagom. Do izražaja je došla razlika u ritmu igre u Favbet Premijer ligi i Prvoj ligi.

Tricu za 19 razlike na kraju treće dionice postigao je Stellan Rajaofera. Posljednjih 10 minuta proteklo je pretežno u dalekometnim ubačajima obje ekipe, Dubrava je uspjela iskontrolirati rezultat i plasirala se u polufinale Kupa.

01. svibanj 2024 16:08