SRDJAN VRANCIC/CROPIX
EURO U18

Hrvatski juniori sredili Makedonce u bici za 13. mjesto i izborili ostanak u prvoj ligi europske košarke

Hrvatska je utakmicu riješila tek u zadnjoj četvrtini, sve je bilo jasno na oko 4 minute prije kraja
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 07. kolovoz 2022. 15:22

HRVATSKA - MAKEDONIJA 72:59 (15:19, 20:7, 19:20, 18:13)

IZMIR - Dvorana Mustafa Kemal Atatürk Karšiyaka. Suci: Matejek (Češ), Velikov (Bug) i MacDonald (VB).

HRVATSKA: Jelavić 10p, 14s, 4a, 7b, Pavin 7p, 3s, 3a, 3il, Bart, Krajnović 12p, 5s, 5a, 3il, Zanki 15p, 3s, Šljivarić 4, Kos, Bogdanović, Vučić, Dubravčić 12p, 8s, 3il, Rajofera 12p, 6a, Matleković.

MAKEDONIJA: Šoškić 4p, 5s, 7a, 3ul, Dimitrievski 14p, 5a, Bašoski 3, Tripunoski, Stojanoski, Simić 21p, 12s, Bošaleski 14p, 3s, Petkoski, Srbinoski, Stojkovski, Saiti, Ivanov.

--------------------------------------------------------------------

Hrvatska je ostala u Diviziji A Europskog prvenstva košarkaša U-18, odnosno i sljedeće će godine naši juniori nastupati u prvoj ligi europske košarke u ovom uzrastu.

Iako se nakon +33 protiv Velike Britanije - na ovom turniru u Izmiru pobijedila Makedoniju, našeg protivnika u borbi za 13. mjesto - očekivala uvjerljiva pobjeda, Hrvatska je utakmicu riješila tek u posljednjoj četvrtini. Štoviše, na pet minuta prije kraja, Makedonci su kod - 8 imali dva napada u kojima su mogli ovu utakmicu uvesti u potpuno neizvjesnu završnicu.

To se pak nije dogodilo i kad je Andrija Jelavić zabio za 63:53, nešto manje od četiri minute do kraja, pobjeda Hrvatske više nije došla u pitanje.

Izbornik Stipe Kuliš je za odlučujući susret u Izmiru maksimalno skratio rotaciju, koristio tek osam igrača, samo šestoricu u ozbiljnijoj minutaži. Uz početnu petorku u kojoj su bili Krajnović, Pavin, Zanki, Dubravčić i Jelavić najbolju utakmicu na turniru, ulazeći s klupe, odigrao je Stellan Rajofera...

20. travanj 2024 12:35