NBA LIGA

Indiana prva do 20. pobjede, Garnett postao deseti igrač u povijesti s 14.000 skokova

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. prosinac 2013. 10:14

Košarkaši Indiana Pacersa prva su NBA momčad koja je u aktualnoj sezoni dohvatila 20. pobjedu. Ove su im sezone za to trebale 23 utakmice, 11 manje nego prošle sezone...

Indiana je na domaćem parketu savladala Charlotte Bobcatse 99-94 nošena učinkom Lancea Stephensona koji je upisao 20 koševa, 11 skokova i 7 asistencija, te Roya Hibberta koji je s 18 koševa i 11 skokova upisao svoj osmi double-double u sezoni. Charlotte je sredinom posljednje četvrtine vodio 90-89, ali su se Pacersi odvojili serijom 10-4 i popravili domaći omjer na startu sezone na 11-0. Najefikasniji kod Bobcatsa s 21 košem bio je Al Jefferson.

Boston Celticsi savladali su New York Knickse u svom TD Gardenu 90-86 i tako došli do druge međusobne pobjede u šest dana budući su ih pobijedili s 41 košem razlike u Madison Square Gardenu prošle nedjelje. Boston je u zadnjoj dionici igre uspio nadoknaditi deficit od 11 koševa. Kod Celticsa je najefikasniji s 19 koševa bio Jared Sullinger, od kojih je čak 17 ubacio u prvom poluvremenu. Courtney Lee dodao je 18 koševa, što mu je rekord sezone. Kod Knicksa je prednjačio Carmelo Anthony s 26 koševa, ali ni on nije mogao ništa pogoditi u u zadnjih deset minuta kada su Celticsi napravili seriju 22-7.

Kevin Garnett postao je tek deseti igrač u NBA povijesti s 14.000 skokova u svojoj karijeri. Krilni centar Brooklyna svoj je jubilarni skok dohvatio u trećoj četvrtini gostujuće utakmice kod Detroit Pistonsa koju je njegova momčad izgubila 103-99. Garnett sada na kontu ima 14.001 skok, 240 skokova manje od devetog na popisu najboljih svih vremena Walta Bellamyja.

Centar Andre Drummond i krilni centar Greg Monroe predvodili su Pistonse komninirano postigavši 44 koša uz 24 skoka, čime je njihova momčad prekinula niz od tri vezana poraza. Rodney Stuckey dodao je 17 koševa, a Kyle Singler 16. Kod Brooklyna su najučinkovitiji bili Deron Williams s 22 koša i 9 asistencija, te Andray Blatche s 20 koševa i 12 skokova.

Atlanta Hawksi savladali su na domaćem parketu Washington Wizardse u produžetku 101-99 košem Ala Horforda sa zvukom sirene. Horford je susret završio izjednačivši rekord karijere od 34 postignuta koša, a pridodao je i 12 skokova.

Oklahoma City Thunder produljio je svoj niz pobjeda na brojku pet u utakmici protiv Los Angeles Lakersa. Thunder je na domaćem parketu Chesapeake Energy Arene slavio s uvjerljivih 122-97, što im je bila 11. uzastopna domaća pobjeda. Kevin Durant vodio je domaćine s 31 košem, dok su Russell Westbrook i Serge Ibaka ostvarili double-double učinke već u prve tri četvrtine i onda na klupi prosjedili posljednju dionicu. Ibaka je upisao 19 koševa i 10 skokova, a Westbrook 19 koševa i 12 asistencija. Kod Lakersa je najefikasniji sa 17 koševa bio Nick Young. Kobe Bryant igrao je na poziciji playmakera uslijed brojnih problema s ozlijeđenim igračima i podijelio je 13 asistencija, ali uz samo 4 koša i šut iz igre 2-6.

San Antonio Spursi savladali su u svom AT¨&T Centeru Minnesota Timberwolvese usprkos sjajnoj igri gostujućeg centra Kevina Lovea. Završio je Love susret s 42 koša i 14 skokova, a pogodio je pritom 8 od 9 pokušaja za tri poena. Spursi su Timberwolvese nadjačali u reketu (62-36), što je na kraju donijelo prevagu. Kod Spursa su najefikasniji bili Tony Parker s 29 koševa i 6 skokova, Manu Ginobili s 20 koševa i 9 asistencija, te Kawhi Leonard s 19 koševa, 6 skokova i 5 asistencija.

Utah Jazz je slavio na gostovanju kod Denver Nuggetsa 103-93, nanijevši tako Nuggetsima treći domaći poraz u sezoni. Utahu je to bila šesta ovosezonska pobjeda, a treća gostujuća, za koju najviše zasluga ima Gordon Hayward koji je upisao 30 koševa i 13 skokova. Utahu je to ujedno bila peta pobjeda u zadnjih deset susreta nakon što su sezonu otvorili s omjerom 1-14.

NBA liga, petak:

Indiana - Charlotte 99-94 (Stephenson 20k, 11s, 7a, Hibbert 18k, 11s / Jefferson 21k, 9s)

Orlando - Cleveland 100-109 (Oladipo 26k / Irving 31k, Waiters 21k)

Toronto - Philadelphia 108-100 (DeRozan 27k, 6a, Ross 24k / Wroten 23k)

Atlanta - Washington 101-99, produžetak (Horford 34k, 15s, Millsap 16k, 11s / Booker 24k, 14s)

Boston - New York 90-86 (Sullinger 19k, Lee 18k / Anthony 26k)

Detroit - Brooklyn 103-99 (Drummond 22k, 13s, Monroe 22k, 11s / Williams 22k, 9a)

New Orleans - Memphis 104-98 (Gordon 25k, Holiday 20k, 12a / Leuer 19k, 8s)

Oklahoma City - LA Lakers 122-97 (Durant 31k, 8s, Westbrook 19k, 12a / Young 17k)

Milwaukee - Chicago 90-91 (Neal 17k / Noah 21k, 18s, Boozer 14k, 12s)

San Antonio - Minnesota 117-110 (Parker 29k, 6a, Ginobili 20k, 9a / Love 42k, 14s)

Denver - Utah 93-103 (Chandler 17k / Hayward 30k, 13s, Favors 19k)

Phoenix - Sacramento 116-107 (Dragić 29k, Bledsoe 28k, 8a / Thomas 29k)

Golden State - Houston 112-116 (Lee 23k, 10s / Harden 26k, 9a, Parsons 23k)

21. rujan 2024 19:25