VLADIMIR DUGANDZIC/CROPIX Cropix
LOV NA TROFEJ

Košarkaši Splita izborili Final Four Kupa: ‘Vidjelo se da se Ukić odmorio, pogodio je pet trica‘

‘Ispunili smo važan cilj, a to je da dođemo tamo gdje se dijele trofeji‘, rekao je trener Subotić.
Piše: Davor BurazinObjavljeno: 16. veljača 2022. 18:38

SPLIT – GORICA 84:73 (16:19, 24:15, 30:18, 14:21)

SPLIT – Dvorana KK Split. Gledatelja 200. Suci: Hordov, Gracin, Rogić.

SPLIT: Kedžo 2, Runjić 2, Žganec 21p, 6s, Ukić 20, Vuko 6, Čampara, Jukić, Bajo 4p, 3s, Kovačevič, Jones, Shorter 21p, 8s, 5a, 6il, Barič 8p, 5a. Trener: Srđan Subotić.

GORICA: Uljarević 12p, 4s, 3a, Kalajžić 19p, 7s, 6a, 3il, Batur 3s, Mašić 8p, 6s, Cinac 9, Majić, Miloloža, Sokol 2, Baković 4, Kapusta 19p, 5s, 3a, 7il. Trener: Mladen Starčević.

Split je opravdao ulogu favorita i šestom pobjedom u nizu nad Goricom plasirao se na Final Four Kupa Krešimira Ćosića u Rijeci. Jedan sat nakon pobjede Žuti su otputovali prema Kvarneru kako bi što spremniji dočekali polufinale u petak.

Iako se očekivalo da bi Gorica mogla zaprijetiti, eventualno iznenaditi na Gripama, Split je držao utakmicu pod kontrolom otprilike od sredine druge četvrtine. Do tada je Gorica vodila, najprije na pogon Kalajžića, potom Kapuste, a nakon trice Uljarevića svijetlilo je 16:22 u 11. minuti.

Veliku je partiju odigrao Karlo Žganec, koji je za 21 poen šutirao – bez promašaja. Iz igre 7-7, trica 1-1, slobodna bacanja 6-6, a tome je dodao šest skokova i osam pretrpljenih prekršaja. Shannon Shorter je ubacio 12 koševa u drugoj četvrtini, pa je svoju rolu u građenju dvoznamenkaste prednosti imao Roko Leni Ukić, koji je u trećoj četvrtini stavio tri trice u nizu, ukupno 14 koševa u tih deset minuta. Split se odlijepio na 72:52 na ulasku u posljednju četvrtinu.

U tim trenucima Split je stao, Kalajžić i Kapusta se nisu predavali, pa je nakon trice Uljarevića iz kornera Gorica stigla na 76:68 u 37. minuti. Da se stvari ne bi dodatno zakomplicirale pobrinuo se Žganec, dvica plus dodatno bacanje u sljedećem napadu.

- Ispunili smo jedan od važnih ciljeva, a to je da dođemo tamo gdje se dijele trofeji – rekao je Srđan Subotić. – Počeli smo malo stisnuto, ali kako je utakmica prolazila, preuzeli smo kontrolu. Gorica nije bezopasna, morali smo biti ozbiljni do kraja. Naš minus za Final Four jest da smo imali malo više utakmica u posljednje vrijeme od konkurenata, međutim, rekao bih da će ovo biti jedan vrlo neizvjestan završni turnir. Svakome bih dao po 25 posto izgleda.

- Zaslužena pobjeda Splita, super igrači poput Ukića, Shortera, Žganeca, Bariča… Vidjelo se da se Ukić odmorio preskočivši Škrljevo, pogodio je pet trica. Nismo se predavali, dali smo maksimum u ovom trenutku.

19. travanj 2024 12:31