Velimir Perasović nastavlja oduševljavati na klupi Uniksa

TOLGA ADANALI Euroleague Basketball Via Getty
SPEKTAKL U EUROLIGI

Perasovićev Uniks stigao do pete pobjede, a ovoj će se pričati! Totalno su razbili i ponizili lidera

Uniks je sa 97:71 pregazio Milano koji je do sada bio lider Eurolige i tako upisao petu pobjedu
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 17. studeni 2021. 23:45

Peta pobjeda u sezoni stigla je za Uniks kojega od ove sezone vodi Velimir Perasović, ali ta je peta stigla u velikom stilu. Pao je u Kazanju Milano Ettorrea Messine, dosadašnji lider Eurolige, i to ga je Uniks ponizio sa 97:71. Ovoga puta Perasović nije trebao čarobnu noć Marija Hezonje, jer je ovaj ostao na pet poena (2:6 šut), tri skoka, asist, ukradenu i tri izgubljene lopte ua 27 minuta na parketu. Međutim, Isaiah Canaan je stavio 22 uz pet skokova, a O. J. Mayo je stavio pet trica i 20 poena, u svojoj najboljoj izvedbi otkako je u Europi.

Efes je sve bliže najboljima, jer je u Istanbulu pao Olympiacos (88:69), a Kruno Simon je od svih igrača Ergina Atamana bio najduže u igri, čak 33 minute i ponudio je svoju svestranu utakmicu; postigao je osam poena (3-7 šut), uz šest skokova, tri asista tri osvojene, uz jednu izgubljenu loptu. Olympiacos je zabio Efesu samo tri poena u posljednjoj četvrtini.

Maccabi je svladao Monaco (95:84), a za tako što je trebao Scottieja Wilbekina koji je bio sjajan, ubacio je 37 poena uz osam asista. Međutim, na visokoj razini je odigrao i hrvatski reprezentativac Ante Žižić, koji je za 24 minute u igru producirao double-double, uz 14 poena (3-6 šut, 8-10 s crte), 11 skokova i dvoje izgubljene lopte.

Jordan Loyd (25 poena, šest skokova, tri asista, pet osvojenih lopti) je povukao Zenit do pobjede nad Albom (75:66), a u derbiju večeri u Barceloni je domaćin na krilima Nikole Mirotića svladao CSKA sa 81:73 i ostao u vrhu, dok je CSKA na omjeru 5-5...

Poredak: Real Madrid 8-2, Milano 8-2, Barcelona 8-2, Maccabi 7-3, Zenit 7-3, Olympiacos 6-4, Asvel 6-4, Monaco 5-5, Uniks 5-5, CSKA 5-5, Efes 4-6, C. zvezda 4-6, Bayern 4-6, Baskonia 4-6, Fenerbahče 3-7, Alba 3-7, Panathinaikos 2-8, Žalgiris 1-9.

14. travanj 2024 17:33