Zagreb, 181210.Kosarkaski centar Drazen Petrovic, NLB, kosarka, 12. kolo. Susret KK Zagreb Croatia osiguranje i CEZ Basketball Nymburk.Na slici: Luka Zoric.Foto: Damir Krajac / CROPIX
 Damir Krajac / CROPIX
NLB LIGA

Pobjeda Zadra, poraz Cibone

Samo dvije minute prije kraja utakmice kod Budućnosti Radulovićevi igrači bili su na -2 (70-68) da bi u preostalom vremenu podgorička momčad slavila s konačnih 80-71
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 18. prosinac 2010. 22:16

Tri su hrvatska kluba upisala pobjedu u utakmicama 12. kola košarkaške NLB lige. Na pobjedu Cedevite u petak naslonili su se uspjesi Zagreba i Zadra u subotu, dok je jedini poraz hrvatskog predstavnika potpisala Cibona...

Samo dvije minute prije kraja utakmice kod Budućnosti igrači Zdravka Radulovića bili su na -2 (70-68) da bi u preostalom vremenu podgorička momčad slavila s konačnih 80-71 i tako nanijela zagrebačkim "vukovima", za koje je Bojan Bogdanović ubacio 27 poena, sedmi poraz u natjecanju.

U osmoj pobjedi Budućnosti petorica su košarkaša ubacila dvoznamenkast broj poena, a najviše se svidio Dragičević koji je uz 12 koševa imao i devet skokova.

Subotnju utakmicu za pobjedu, četvrtu u natjecanju, iskoristili su košarkaši Zadra koji su s 88-74 bili bolji od Vršca. Gostujuću pobjedu Zadranima su omogućili Marko Car s 23 poena, osam asistencija i pet osvojenih lopti i Jakov Vladović s 19 ubačenih koševa i pet asistencija.

Košarkaši Zagreba upisali su sedmu pobjedu svladavši na domaćem parketu češki Nymburk 92-84. Briljirao je Luka Žorić...

Centar "mrava" uknjižio je valorizacijski indeks 39 okončavši susret učinkom od 30 poena (9-14 iz igre, 12-13 slobodna bacanja) i 14 skokova. Imao je i tri izgubljene lopte, jednu blokadu i devet izborenih prekršaja u 38 minuta provedenih na parketu u momčadi koju vodi Mladen Erjavec.

Zagrebaši su u ovoj utakmici put do pobjede izgradili pod košem što potvrđuje i 14 poena i šest skokova Marija Kasuna, koji se vratio nakon mjesec dana stanke, u samo osamnaest minuta u igri.

Daleko najbolji u redovima poražene momčadi, koja je sezonu otvorila trima vezanim pobjedama a sada je na omjeru 5-7, bio je Pumprla s 29 ubačenih koševa.