AP
HRVATSKA - SRBIJA 74-90

Pomlađena Hrvatska bez izgleda protiv Srbije u prvoj utakmici Adecco kupa

Nešto ovakvo sam i očekivao protiv Srbije koja je nastupila s nositeljima igre. Premladi smo za ovako jaku utakmicu, za nas je ovo dragocjeno iskustvo - kaže Repeša
Piše: Branko VekićObjavljeno: 03. kolovoz 2012. 23:21

Na otvaranju drugog Adecco kupa u Ljubljani, na kome nastupaju najbolje selekcije četiri države s područja bivše Jugoslavije, Hrvatska je izgubila od Srbije. Odabranici izbornika Jasmina Repeše loše su otvorili utakmicu, puno toga nije štimalo, organizacija, tehničke pogreške, ofenzivni skok. Srbi su natjerali Repešu da već potkraj druge minute zatraži minutu odmora, ali i nakon toga igra Hrvatske šepa, previše je rupa u odbrani i Ivkovićeva selekcija u petoj minuti odlazi na +12.

Repeša pokušava izmjenama pronaći raspoloženu petorku, Rudež i Stipčević su malo popravili sliku serijom 11:2. Hrvati spuštaju prednost suparnika na pet poena. U drugoj četvrtini naši su malo naštimali nišanske sprave, istina u obrani i dalje nije idealno, ali četvrtinu Hrvatska dobiva (23:22).

Neodlučnost u obrani na početku drugog dijela, posebice na Teodosiću, Savanoviću i Štimcu, producira novu visoku prednost Srba, u 25 minuti ta je prednost iznosila 13 poena.

Trinaest izgubljenih lopti u prvih trideset minuta dovoljno govori o dekoncentraciji u igri i tu treba tražiti uzroke poraza uz loš ofenzivni skok. U poslednjoj četvrtini igra Hrvatske se sasvim raspala, dvije minute prije kraja Srbija je vodila 21 poen.

(16:23, 23:22, 14:21, 21:24)

LJUBLJANA - Arena Stožice. Gledatelja 1.500. Suci: Boltauzer, Špendl i Krejić (svi Slovenija).

HRVATSKA: Ukić 14 (2-2), Andrić 7 (3-3), Vrbanc 3, Marčinković, Stipčević 10, Rudež 10, Babić 5 (1-2), Simon 8 (0-1), Markota 7 (2-3), Pilepić, Žorić 10 (4-6), Planinić.

SLOVENIJA: Teodosić 14 (3-3), Tepić 7(1-2), Rašić 6 (2-2), Paunić 2 (2-2), Ilić, Savanović 13 (2-2), Kešelj 6, Anđušić 3, Erceg 14 (2-2), Mačvan 9 (3-4), Štimac 9 (1-2), Lučić 7 (1-2).

17. svibanj 2024 15:10