NBA LIGA

Povratak Jamesa na rođendan u pobjedi Miamija, Sunsi razbili Clipperse

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 31. prosinac 2013. 10:52

LeBron James vratio se u sastav Miamija na svoj 29 rođendan nakon ozljede zadnje lože i ubacio je 26 koševa uz 6 skokova i 10 asistencija u gostujućoj pobjedi kod Denvera 97-94 u NBA ligi…

James je ozljedu zadobio u petak u porazu Heata od Sacramenta u produžetku, te je propustio subotnju pobjedu nad Portlandom. Vratio se u ponedjeljak i predvodio je Miami do 24. pobjede sezone (7 poraza), odnosno osme u zadnjih devet utakmica.

Denver je vodio s 9 koševa razlike nakon prvog poluvremena, ali je Miami otvorio nastavak serijom 13-0.

Chris Bosh ubacio je 17 koševa za Miami, Ray Allen je dodao 13. Gosti su tijekom utakmice ostali bez Dwyanea Wadea i Norrisa Colea, koji je igru napustio u trećoj četvrtini nakon što je pao i udario licem u pod. Cole je u igru ušao umjesto Dwyanea Wadea (12 koševa), koji nije igrao u drugom poluvremenu zbog grčeva u leđima.

Ty Lawson predvodio je s 26 koševa i 7 asistencija Nuggetse, koji su pretrpjeli sedmi uzastopni poraz.

Tyreke Evans ubacio je koš sekundu prije kraja za domaću pobjedu New Orleansa nad Portlandom 110-108. Prije toga je Damian Lillard pogodio tešku tricu za Portland i poravnao na 108-108. Jrue Holiday predvodio je Pelicanse s 31 košem, 7 skokova i 13 asistencija. Anthony Davis dodao je 27 koševa i 12 skokova, a Evans je postigao 20 koševa.

Damian Lillard bio je prvi strijelac kod Portlanda s 29 koševa, dok je LaMarcus Aldridge ubacio 28 poena uz 8 skokova. Trail Blazersi (24-7) su izgubili drugu utakmicu zaredom.

Shawn Marion postigao je 32 koša u gostujućoj pobjedi Dallasa kod Minnesote 100-98. Pogodio je 14 od 19 lopti iz igre (trice 4-6). Dirk Nowitzki dodao je 16 koševa za Maverickse koji su vodili s 19 koševa krajem prvog poluvremena, ali su se Wolvesi vratili u igru. Vodili su 90-87 u četvrtom periodu, ali je Marion s dvije trice pokrenuo seriju Dallasa 10-0. Kevin Love postigao je 36 koševa uz 11 skokova za Minnesotu.

Washington je slavio kod Detroita 106-99 uz 29 koševa i 7 asistencija Johna Walla. Pistonsi su vodili 87-78 uoči zadnje četvrtine, u kojoj su Wizardsi napravili preokret serijom 17-4. Greg Monroe postigao je 22 koša uz 10 skokova za Pistonse, Josh Smith (9 skokova, 6 asistencija) i Andre Drummond (16 skokova) dodali su po 16 poena, dok je Brandon Jennings uz 15 koševa upisao 14 asistencija. Detroit je izgubio petu od zadnjih šest utakmica, dok je Washington ostvario petu pobjedu u zadnjih šest ogleda.

Chicago je slavio kod Memphisa 95-91. Jimmy Butler je 14 od svojih 26 koševa postigao u trećoj četvrtini, dok je Carlos Boozer postigao 21 koš uz 10 skokova. Mike Conley je utakmicu završio s 26 koševa, devet asistencija, 6 skokova i šest osvojenih lopti kod Grizzliesa. Bullsi su pobijedili iako su petu utakmicu zaredom igrali bez ozlijeđenog najboljeg strijelca Luola Denga.

Trey Burke postigao je 21 koš u domaćoj pobjedi Utaha protiv Charlottea 83-80. Goran Dragić bio je s 26 koševa uz 8 asistencija prvi strijelac Phoenixa koji je sa 107-88 slavio kod LA Clippersa.

NBA liga, ponedjeljak:

Detroit – Washington 99–106 (Monroe 22k, 10s, Drummond 16k, 16s, Smith 16k, 9s, 6a / Wall 29k, 7a, Ariza 15k, 11s)

Memphis – Chicago 91-95 (Conley 26k, 6s, 9a / Butler 26k, Boozer 21k, 10s)

Minnesota – Dallas 98-100 (Love 36k, 11s, Martin 19k, Peković 18k, 10s / Marion 32k, 6sNowitzki 16k)

New Orleans – Portland 110-108 (Holiday 31k, 7s, 13a, Davis 27k, 12s / Lillard 29k, 5a, Aldridge 28k, 8s)

Denver – Miami 94-97 (Lawson 26k, 7a / James 26k, 6s, 10a)

Utah – Charlotte 83-80 (Burke 21k, 5a / Henderson 19k, Jefferson 18k, 10s, Walker 18k, 6s)

LA Clippers – Phoenix 88-107 (Griffin 15k, Crawford 15k / Dragić 26k, 8a, Green 21k)

02. svibanj 2024 22:54