Toni Nakić u dresu hrvatske reprezentacije

DAMIR KRAJAČ/Cropix
VELIKO IZNENAĐENJE

Senzacija u Španjolskoj: Mršićeva momčad deklasirala Real, 23-godišnji Hrvat odigrao sjajnu utakmicu

Mario Hezonja nije bio raspoložen u porazu svoje momčadi
Piše: Emir FulurijaObjavljeno: 08. travanj 2023. 21:16

Veliku pobjedu je upisao Veljko Mršić u 26. kolu španjolske ACB lige. Njegov Breogan je s uvjerljivih 96:72 pobijedio madridski Real, a junak utakmice je bio hrvatski reprezentativac Toni Nakić (23). Ovo je prva pobjeda Breogana nad Realom od 2018. godine.

Nakon izjednačenih prvih 20 minuta, Breogan je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini nakon koje je imao rezultat 86:64. Nakon što je prednost otišla na 20 poena, Real se više nije uspio vratiti.

Nakić je bio sjajan i upisao 14 poena uz četiri pogođene trice iz 8 pokušaja, a imao je i 3 skoka te jednu asistenciju. Najefikasniji u redovima Breogana bio je Hollatz s 21 poenom uz 6 asistencija.

Za razliku od Nakića, Mario Hezonja nije imao šutersku večer. Ubacio je samo 3 poena, ali i uzeo samo dva šuta. Nije pucao niti jedno slobodno bacanje, a u 15 minuta nije imao niti skok niti asistenciju.

Bregan je ovom pobjedom ostao u borbi za doigravanje u ACB ligi dok Real sada ima jedan poraz više od Barcelone i Baskonije.

29. travanj 2024 02:07