LI ZIHENG Xinhua Via Afp
EUROLIGA

Spahija u novi mandat s Baskonijom krenuo gaženjem Zvezde, Panathinaikos pao u Kaunasu

Najviše drame je u utorak navečer ponudio okršaj u Münchenu iz kojeg je kao pobjednik izašao Bayern
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 16. studeni 2021. 22:43

Maksimalno dva treninga - za više nije imao vremena - odradio je Neven Spahija s Bakonijom prije no što je poveo momčad u prvoj utakmici na klupi kluba iz Vitorije 13 i pol godina nakon što je naslovom prvaka Španjolske tamo zaključio svoj prvi mandat.

U drugi je krenuo s pobjedom, visokom protiv Crvene zvezde kojoj je Baskonia utrpala 30 poena u drugoj četvrtini, više no što većina momčadi Dejana Radonjića ubaci za poluvrijeme. Bilo koje. Spahija je na startu od igrača dobio dobio pravu reakciju, s novim trenerom je Baskonia izgledala kao momčad "puštena s lanca, protiv Zvezde su imali 27 asistencija, izgubili tek pet lopti, dominirali u skoku (30-23), šutirali preko 55 posto iz igre...

Bila je to čista rapsodija za "pobjedu večeri" na startu ovotjednog još jednog dvostrukog programa Eurolige koji je donio i prvu pobjedu sezone za Žalgiris, u Kaunasu je pao Panathinaikos. U lyonskom predgrađu Villeurbanneu slavio je pak Real Madrid, kojem ASVEL nije uspio zaprijetiti nakon primljena 33 poena u prvoj četvrtini.

Najviše drame je u utorak navečer ponudio okršaj u Münchenu iz kojeg je kao pobjednik izašao Bayern te se tako odvojio od Fenera, odnosno krenuo prema "gornjem domu" poretka. Konstantnio voddstvo Bayern je okrunio u posljednjoj četvrtini, serijom 8-0 u koprodukciji Rubita i Waldena, dok je posao dovršio Lučić tricom za 69:63 na minutu do kraja...