James Fundeburk

NIKSA STIPANICEV Cropix
KUP KREŠIMIRA ĆOSIĆA

Sullivan s double-double učinkom predvodio Split, u Zaboku je bilo ‘čupavo‘ samo 20 minuta

Final Eight sada je kompletan, a Splićani su nakon utakmice odmah krenuli za Beograd
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 23. prosinac 2023. 21:14

Zabok - Split 64:88 (15:16, 21:22, 14:26, 14:24)

ZABOK Gradska dvorana. Gledatelja 200. Suci: Jovović, Stanković i Galić.

ZABOK: Sikirić 8, Neal 3, Tomic 2, Savić 12p, 3s, Črnjević 2p, 5s, 6a, Damjanić, Cinac 17p, 3s, 6il, Šustić 4p, 3a, Antonić, Rebić 2p, 3a, Borovčak, Cvitanović 14p, 5s.

SPLIT: Funderburk 6p, 3a, Shorter 9p, 4s, Kalajžić 13p, 3s, 9a, Runjić 8p, 4s, Vuko 11p, 5s, Perković 14p, 4a, Sullivan 18p, 12s, Tišma 4p, 3s, Perkušić 3, Gnjidić, Dubravčić 2.

Split je postao posljednji putnik na završnicu Kupa Krešimira Ćosića, koja će se odigrati u veljači i na njoj će se tražiti prvi trofej u novoj sezoni. Momčad Slavena Rimca slavila je u Zaboku s 88:64 i tako se priključila Cedeviti Junior, Kvarneru 2010, Zadru, Dinamu, Ciboni, Dubravi i Vrijednosnicama Osijek koji su ranije izborili nastup na završnom turniru.

Žuti su tako nadmašila lanjski rezultat u Kupu, jer ih u ovoj fazi natjecanja, u eliminacijskoj utakmici osmine finala tada eliminirala Cibona, kasnije i osvajač Kupa Krešimira Ćosića.

U Zaboku je za Split bilo čupavo samo u prvih dvadeset minuta. Na pogon Dina Cinca domaćin je na velikom odmoru bio sasvim blizu (36:38), ali sve je od starta drugog poluvremena bilo na strani gosta. Lewis Sullivan je imao ozbiljan double-double s 18 poena i 12 skokova, a Mate Kalajžić je potvrdio odličnu formu s 13 poena, tri skoka i devet asista.

Odmah nakon utakmice odigrane u subotnju večer, Split je krenuo za Beograd gdje ga na Badnjak od 19 sati čeka sudar sa Zvezdom u ABA ligi.

06. svibanj 2024 20:59