Euroleague
EUROLIGA

Težak poraz Efesa od Baskonije, ali i ozlijeda Krune Simona nakon samo 16 minuta na parketu

Baski su se pobjedom izjednačili na ljestvici s Anadolu Efesom s učinkom od šest pobjeda i pet poraza
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 04. prosinac 2020. 19:41

Težak poraz doživio je Efes u Istanbulu, Baskonia je slavila sa 77:59, a pri tome je najbolji strijelac Efesa bio Shane Larkin sa samo osam postignutih poena. No, nije to najgora vijest, ovoga puta ne samo za Efes, već i za hrvatske navijače, jer se samo nakon 16 odigranih minuta (pet poena, šut 2-8 i asist) Kruno Simon uhvatio za koljeno desne noge nakon jednog ulaza u kojem je pokušao pogoditi floaterom, ali se uz bolnu grimasu i šepajući samo dokopao klupe.

Simon je do konca utakmice ostao sjediti na klupi, na kraju je i čestitao igračima Baskonije, napuštajući parket s nekadašnjim suigračem Zoranom Dragićem. Kasnije je javio da će tek u subotu ujutro pobliže znati o kakvoj se ozljedi radi, jer mu je za tada bila zakazana magnetska rezonanca.

Bayern je okrenuo u završnici Himki (80:77), a u osmoj pobjedi momčadi Andree Trinchireija ove sezone Leon Radošević je odigrao 17 minuta za šest poena (šut 3-4), dva skoka, asist i osvojenu loptu.

19. travanj 2024 12:01