Zadar, 121210.Dvorana Kresimir Cosic.11. kolo NLB lige, kosarkaska utakmica izmedju KK Zadar i KK Partizan.Na slici: Ive Ivanov, igrac Zadra.Foto: Andrija Lucic / CROPIX
 Andrija Lucic / CROPIX
DERBI NLB LIGE

Treća pobjeda u regionalnoj ligi: Zadar umalo 'prosuo' 19 razlike protiv Partizana

Zadrani su odigrali odlično prvo poluvrijeme. Nakon uvodnih su deset minuta vodili 34-22, a na poluvremenu s još većih 55-36
Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 12. prosinac 2010. 21:03

U nedjelju je zaokruženo 11. kolo regionalne košarkaške lige , a hvale vrijednu, tek treću pobjedu ove sezone, upisao je Zadar. Na svom su parketu bili bolji od Euroligaša Partizana sa 91-88.

Zadrani su odigrali odlično prvo poluvrijeme. Nakon uvodnih su deset minuta vodili 34-22, a na poluvremenu s još većih 55-36. Unatoč velikoj prednosti Zadar je morao strahovati do posljednjih sekunda ogleda. Partizan je pomalo spuštao minus, ali do potpunog preokreta nije došao.

Najbolji je kod pobjednika bio Marko Car sa 27 poena uz četiri asistencije. Za tri poena je Car gađao odličnih pet od šest. Sa 23 poena je odličnu potporu imao u Ivi Ivanovu. Upisao je Ivanov i pet skokova, te četiri asistencije. Kod poraženih je najbolji bio James Gist sa 21 poenom.

U drugom nedjeljnom ogledu je Radnički kao domaćin bio bolji od Širokog sa 92-80.

NLB liga, 11. kolo:

Zadar - Partizan 91-88

Radnički - Široki 92-80

Redoslijed: 1. Krka 7-4, 2. Budućnost 7-4, 3. Olimpija 7-4, 4. Cedevita 6-5, 5. Zagreb 6-5..., 11. Cibona 5-6..., 13. Zadar 3-8...

03. svibanj 2024 06:07