VITALIY TIMKIV Sputnik Via Afp
EUROKUP

Ulm pokorio Ljubljanu nakon lude utakmice i dva produžetka, prvi poraz u sezoni za Partizan

Ludu utakmicu u Ljubljani odigrali su Cedevita Olimpija i Ulm
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 10. studeni 2021. 23:41

Prvo je Jacob Pullen kod 71:70 po ocjeni sudaca sa sirenom faulirao Thomasa Klepeisza, no ovaj je pogodio prvo, a promašio drugo slobodno bacanje, pa se otišlo u produžetak. U njemu je Zach Auguste kod 80:81 imao dva slobodna bacanja za pobjedu domaćina, opet sa sirenom. Promašio je prvo, pa odveo drugim Cedevitu Olimpiju u drugi produžetak, no tu je bio kraj za momčad Jurice Golemca, Ulm je slavio s konačnih 101:96 (81:81, 71:71).

Prvi poraz u sezoni upisao je Partizan, momčad Željka Obradovića poražena je u Andorri (60:61).

Jovenut je bio bolji od Turk Telekoma (76:67), a u tu je pobjedu Ante Tomić ugradio 11 poena, sedam skokova, pet asista, jednu osvojenu i četiri izgubljene lopte za 22 minute na parketu.

Lokomotiv Kuban je jedina neporažena momčad nakon četiri kola Eurokupa, svladali su Rusi Slask u gostima sa 98:68. U tom porazu poljske momčadi Ivan Ramljak je odigrao 21 minutu za dva poena, tri skoka, tri asista, dvije osvojene i jednu izgubljenu loptu. (tp)

Rezultati

Skupina A: Metropolitans - Trento 93:80, Lietkabelis - Hamburg 96:100, Slask - Lokomotiv Kuban 68:98, Andorra - Partizan 61:60, Joventut - Turk Telekom 76:67.

Poredak: Lokomotiv Kuban 4-0, Partizan 3-1, Andorra 3-1, Joventut 3-1, Turk Telekom 2-2, Lietkabelis 2-2, Metropolitans 2-2, Hamburg 1-3, Slask 0-4, Trento 0-4.

Skupina B: Venezia - Budućnost 72:67, Promitheas - Bursaspor 83:80 (68:68), Cedevita Olimpija - Ulm 96:101 (81:81, 71:71), Virtus - Valencia 96:97, Gran Canaria - Bourg 78:49.

Poredak: Budućnost 3-1, Gran Canaria 3-1, Virtus 2-2, Valencia 2-2, Venezia 2-2, Cedevita Olimpija 2-2, Bursaspor 2-2, Ulm 2-2, Bourg 1-3, Promitheas 1-3.

03. svibanj 2024 03:27