VLADIMIR DUGANDZIC/CROPIX Cropix
Druga pobjeda u 24 sata

Bogdanović nakon tri godine zaigrao za Hrvatsku koja je slavila u ‘generalki‘ uoči kvalifikacija za OI

Posljednja provjera Hrvatske uoči olimpijskih kvalifikacija i druga pobjeda nad Portorikom
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 24. lipanj 2021. 20:21

HRVATSKA - PORTORIKO 72:66 (22:18, 24:9, 10:17, 16:22)

SPLIT - Spaladium Arena. Zatvorena utakmica. Suci: Jurčević, Hordov i Mirčeta.

HRVATSKA: Perković, Bilan 10, Katić 5a, Hezonja 8, Ukić 11p, 4s, 5a, Marčinković 4p, 3ul, Planinić 5, Drežnjak 2, Babić, Rogić, Šakić 2p, 6s, 3ul, 4il, Žižić 18p, 7s, 3il, Bogdanović 12p, 4s, 5a, Jordano.

PORTORIKO: Pineiro 10p, 4s, Conditt 18p, 7s, Rodriguez, Browne 6p, 6s, 5a, Gandia 6p, 4s, 3a, Diaz 2, Parker-Rivera 2, Andujar 2, Sosa 6, Gian Clavell 7p, 3s, 4a, Ortiz 4, Toro, Gil. Clavell 3.

Hrvatska je i drugi puta u 24 sata svladala Portoriko, ovoga puta sa 72:66 i iza zatvorenih vrata, ali konačni rezultat može zavarati, jer su naši košarkaši imali u 24. minuti i 52:29.

Bila je ovo utakmica u kojoj je Veljko Mršić provodio kroz akcije Bojana Bogdanovića, koji je ubilježio prvi nastup za Hrvatsku od 2018. godine i kvalifikacija za SP u Kini. Bogdanović je na koncu odigrao 25 minuta, ali je bio skormnog šuta, samo 3-10, od čega 2-8 za tri poena. Skupio je na kraju 12 poena, uz četiri skoka i pet asista.

Više minuta od Bogdanovića odigrao je tek Roko Ukić, njih 27 za 11 poena, četiri skoka i pet asista. Upravo je Ukić najzaslužniji što je Hrvatska otišla na veliki odmor s uvjerljiv 46:27.

Najefikasniji je ovoga puta bio Ante Žižić, koji je uz 18 postignutih poena, bez promašaja, 7-7 iz igre i 4-4 s crte, bio i najbolji skakač naše vrste sa sedam skokova.

Veljko Mršić je dosta rotirao, uigravao je postave, davao si je odgovore na neka pitanja. Više od pola utakmice, odnosno 22 i pol minute koliko je na terenu proveo Željko Šakić igrali smo u klasičnoj postavi, ostatak vremena u kombinaciji s četiri vanjska igrača. Ovoga puta je Mršić skidao u dres svih 14 igrača, ali su bez ulaska u igru ostali Roko Rogić i Toni Perković. Ako to nešto može naznačiti Mršić je počeo utakmicu s petorkom Ukić, Bogdanović, Hezonja, Marčinković i Bilan, ali je već nakon tri minute morao zvati minutu odmora jer je Portoriko vodio 9:2. Vratili su se naši ekspresno, a do konca poluvremena i stavili obje ruke na ovu pobjedu.

Doduše, Portoriko je dobio drugo poluvrijeme sa 39:26, šutirali su Hrvati 5-31 za tri, ali i izgubili skok (28:34), ali su imali 22 asista naspram 16 protivnika.

Danas Hrvatska, kao i ostale reprezentacije splitskog turnira, ulazi u balon, a u ponedjeljak će Mršić odrediti tko će biti dva prekobrojna igrača za olimpijske kvalifikacije.

02. svibanj 2024 09:41