RONALD GORSIC/CROPIX
DRUGI PORAZ

Eurobasket košarkašica: Stala trica, stala Hrvatska, protiv Češke odluka o plasmanu u drugi krug

Hrvatska će u nedjelju tražiti produženje života na Euru, Češka nije jaka kao Francuska i Rusija
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 18. lipanj 2021. 20:30

Hrvatska - Rusija 62:73 (19:22, 14:14, 16:25, 13:12)

STRASBOURG, Rhenus Sport. Suci: Györgi (Norvšeka), Salins (Latvija) i Marziali (Italija).

HRVATSKA: Erjavec, Mašić 6, Begić 5p, 7s, Slonjšak 17p, 6il, Tikvić 3p, 6s, 3il, Cvitković 2p, 7s, Petrak, Premasunac, Dojkić 25p, 3s, 5ol, Tadić 4p, 3a, Miletić 3s, Periša 3s.

RUSIJA: Kurilčuk, Musina 19p, 14s, 3a, 3ol, 5il, Goldjerva 2, Ogun, Vadejeva 17p, 9s, 6a, 3il, Fedorenkova 2p, 3s, Šilova 5, Komarova 12p, 6s, Glonti 9p, 8s, Štanko 3, Šabanova, Levčenko 4p, 3il.

------------------------------------------------

Rusija je u četvrtak sredila Češku (73:69), a u petak je potvrdila u sudaru s Hrvatskom (73:62) drugi krug Eurobasketa. Hrvatska je ovoga puta 25 minuta bila blizu protivnica, što je napredak u odnosu na utakmicu protiv Francuske, ali opet je to bilo nedovoljno za više od poraza.

Doduše, Hrvatice su ionako znale da će o prolazu dalje, i prije nego li je počeo Eurobasket, odlučivati posljednji sraz u skupini, jer i na papiru je Češka bila jedina realna šansa za našu reprezentaciju. Stoga je za nedjelju ostala nada...

Nakon debakla i fizičke nemoći koju su Hrvatice uprizorile u incijalnoj utakmici turnira u Strasbourgu kontra domaćina Francuske, sraz s Ruskinjama bio je već nešto drugo u izvedbi djevojaka koje je na Eurobasket doveo Stipe Bralić. Hrvatska je nakon prve dvije četvrtine s minus tri otišla na odmor, a pri tome je trice šutirala 6-12. S obzirom na stil igre koji gaje naše, bilo je jasno da će one u utakmici trajati onoliko dugo dok ih bude služio šut za tri poena.

Nisu ovoga puta bile toliko inferiorne u skoku kao protiv Francuskinja, no opet je u prvih 20 minuta Ivana Dojkić, naša pokretačka snaga, imala problema s realizacijom sa šutom od 2-8 u prvom poluvremenu.

Dojkić je u nastavku jedina nešto odigrala kod Hrvatske, postigla je uostalom 15 od naših 29 poena, ostala je na šutu 6-16, ali Hrvatska je bila daleko od šuta za tri poena od 50 posto koliko je imala u prvih 20 minuta, štoviše sad je šutirala za tri 1-13 (ukupno 7-25), a to je značio kraj naših nada. Već koncem treće dionice Ruskinje su otišle na preko deset poena viška (57:46 u 30. minuti) i tu su prednost znalački održale do konca utakmice.

Hrvatska će u nedjelju tražiti produženje života na Eurobasketu, Češka nije jaka kao Francuska i Rusija, ali za nadu trebat će više toga odigrati u drugom poluvremenu, u kojemu su se naše košarkašice raspale u prve dvije utakmice ovoga prvenstva.

26. travanj 2024 08:18