Vito Perković (desno)

LUKA GERLANC/CROPIX Cropix
EUROPSKO PRVENSTVO U-16

Mladi košarkaši Hrvatske svladali Nizozemsku, slijedi im okršaj protiv reprezentacije Srbije

Ukupno najbolji na ovom turniru, Vito Perković bio ključan u rezultatskom preokretu
Piše: Tvrtko PuljićObjavljeno: 19. kolovoz 2022. 19:38

Hrvatska - Nizozemska 79:67 (26:26, 11:13, 12:16, 30:12)

HRVATSKA: Dolić 16p, 6s, 8a, 6il, Pavković 14p, 14s, Perković 19p, 10s, 3a, 3il, Subašić 7p, 6s, Volf 11p, 7s, Jemo 2, Jurić 6, Krešić, Miović, Ružić 4, Škugor, Žarković.

NIZOZEMSKA: Aristode 18p, 13s, 3ol, 4il, Beens 3p, 3s, 3a, Diouf 3p, 3s, Van den Berg 6p, 3a, 5il, Vankan, Benjamin, Deijkers 5, Kruyswijk, Ngouateu 17p, 6s, 5a, 3ol, Postel, Ter Weeme 15p, 7s, Van Zeil 4il.

Hrvatska je svladala Nizozemsku sa 79:67 i tako se dokopala šanse da u 40 minuta direktne borbe za ostanak u A diviziji, u subotu od 16.30 protiv Srbije, ispuni minimalni cilj na kadetskom EP-u.

Mučila se Hrvatska kontra Nizozemske, a Ivan Perinčić je skratio rotaciju i vjerovao je nositeljima, koji su, svaki na svoj način napravili posao. Ukupno najbolji na ovom turniru, Vito Perković bio ključan u rezultatskom preokretu, jer je vratio Hrvate u vodstvo s dvije ukradene lopte i low-post igrom, a utakmicu je završio sa 19 poena, deset skokova i tri asista.

Cijelo vrijeme je Josip Pavković radio posao u reketu (14poena i 14 skokova), a na koncu je pobjedu potvrdio Donimik Dolić koji je zaključio utakmicu sa 16 poena, šest skokova i osam asista. Svoje su dali Ivan Volf (11 poena i sedam skokova) te Dino Subašić (sedam poena i šest skokova). Hrvatska je dobila četvrtu četvrtinu sa 30:12...

Sada mladim Hrvatima slijedi utakmica konačne odluke, a protivnik će biti Srbija koju je Hrvatska svladala na startu turnira sa 86:77 nakon što je gubila sa 21 poenom razlike. U odnosu na tu utakmicu Srbiji neće igrati najbolji igrač Ognjen Radošić koji se u međuvremenu ozlijedio, a u prvoj nam je utakmici ubacio 29 poena.

19. svibanj 2024 03:53