Slavlje HR mladića

FIBA
SLAVLJE U SKOPLJU

Kadeti su na startu košarkaškog Eura upisali preokret za pamćenje, gubili su i -21...
Piše: Toma DragičevićObjavljeno: 13. kolovoz 2022. 13:32

SRBIJA - HRVATSKA 77:86 (25:26, 27:9, 10:22, 15:29)

SKOPLJE - SC Boris Trajkovski. Suci: Vitkauskas (Lit), Zamorano Sanchez (Špa) i Helmsteins (Lat).

SRBIJA: Ivković 2p, 4s, Bogdanović 5p, 4s, Drezgić 16p, 6s, Goljović, Radošić 29p, 3s, Milosavčević 3p, 3s, Šojić 10p, 5s, 3ul, 3il, Ružičić 3a, Romčević 4s, Popović 6p, 3s, Plisnić 5p, 6s, Asani 1p, 5s.

HRVATSKA žarković 2, Škugor, Subašić 7p, 8s, Jemo 7, Dolić 16p, 4s, 12a, 3il, Jurić 10p, 5s, Volf 12p, 10s, 3a, 3il, Perković 14p, 7s, 4il, Ružić 7p, 9s, Krešić, Miović, Pavković 11p, 4s.

Spektakularnu utakmicu odigrali su naši kadeti na otvaranju Europskog prvenstva košarkaša do 16 godina, koje je u petak krenulo u Skoplju. Doduše, ono što su odigrali u prvom poluvremenu protiv Srbije bilo je daleko od spektakularnog, ali tim je pobjeda slađa jer Hrvatska je na odmor otišla s -17, da bi u 22. minuti igrači Ivana Perinčića bili na zaostatku od 21 razlike. No, onda je krenulo, u sljedećih četiri minute uzastopnim ubačajima Perkovića, uz trice Subašića i Volfa, kojima su se priključili Jurić i Dolić, naša reprezentacija radi seriju 13-0 s kojom se vraća u utakmicu (56:49), Srbi pak odgovaraju (62:51 u 28. minuti) i održavaju distancu sve do ulaska u posljednju četvrtinu, odnosno dok nije kompletirana serija 14-2 za naš vodstvo 65:64, osam minuta prije kraja.

Pobjeda hrvatskih kadeta protiv Srbije

FIBA

Završni udarac protivniku, koji se uopet vratio u plus (72:68) zadan je u posljednjih pet minuta, zatvaranjem utakmice s 18-5 za veliko slavlje u Skoplju.

Prvo ime Perinčićeve momčadi bio je Dominik Dolić, playmaker iz Bayerna koji je, uz 16 poena, upisao 12 asistencija, double-double učinak imao je i njegov suigrač iz Münchena, krilo Ivan Wolf (12p, 10s), značajan je bio i visokih igrača - Ivan Jurić iz Dubrave, Josip Pavković iz Cibone te Michael Ružić i Vito Perković iz Zadra - koji su iskombinirali 42 poena i 25 skokova, Dino Subašić (KOŠ Sarajevo) imao je najvećih +26 u nepunoj 31 minuti provedenoj na parketu... Bio je to, kako bi se ono reklo, pravi momčadski napor. Drukčije se, uostalom, i ne može napraviti "break" od 30 razlike u posljednjih osam minuta...

24. travanj 2024 21:14