LOS ANGELES, CA - JANUARY 18: (L-R) Andrew Bynum #17, Kobe Bryant #24 and Pau Gasol #16 of the Los Angeles Lakers stand on the court in the second quarter during the game against the Orlando Magic on January 18, 2010 at Staples Center in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Harry How/Getty Images/AFP== FOR NEWSPAPERS, INTERNET, TELCOS & TELEVISION USE ONLY ==
NBA LIGA

Lakersi deklasirali Jazz

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 26. siječanj 2011. 10:29

Favorizirane momčadi upisale su pobjede u svih pet utakmica koliko ih je odigrano u NBA ligi u utorak navečer. Cleveland Cavaliersi i dalje su u tragično lošem rezultatskom nizu.

Osamnaesti uzastopni poraz doživjeli su Cavsi na gostovanju u Bostonu gdje je vodeća momčad Istočne konferencije NBA lige (omjer 34-10) slavila 112-95 pobjedu.

Osim rezultata, Celticsi imaju još jedan razlog za zadovoljstvo. Naime, prvu je utakmicu od šeste finalne u prošloj sezoni za klub odigrao Kendrick Perkins, startni centar momčadi koji se posljednjih sedam mjeseci oporavljao od operacije koljena. Odigrao je 16 minuta uz učinak od sedam poena i šest uhvaćenih lopti. Svih svojih 24 poena za pobjedničku momčad Paul Pierce je ubacio u prvom poluvremenu utakmice nagovijestivši njima 27. poraz u 28 utakmici u nizu za sastav Cavsa.

Kao i lanjski finalisti, niti prvaci nisu imali nikakvih problema u utorak. LA Lakersi su, uz 21 poen Kobea Bryanta u tri četvrtine, 20 (uz sedam skokova) Paua Gasola i 19 (uz 11 skokova) Andrewa Bynuma, očitali lekciju sastavu Utah Jazza svladavši ih 120-91. Već nakon prve četvrtine bilo je 37-22 za domaćina, na poluvremenu je prednost narasla na 66-38 i sedma uzastopna pobjeda u Staples Centeru ostvarene je bez muke. Od kada Lakersi igraju u Staplesu, od 1999. godine, protiv Jazza imaju omjer 19-3 kada su domaće utakmice u pitanju.

Dodajmo ovome da Bryantu nedostaje još trinaest poena da na osmom mjestu vječne liste strijelaca u NBA ligi prestigne Hakeema Olajuwona (26.946 koševa). Priliku za ostvariti to imat će protiv Sacramento Kingsa u petak u Los Angelesu.

Druga momčad iz toga grada, Clippersi, poraženi su kod Dallasa 112-105. Vijest dana, što se njih tiče, je da će tri do četiri tjedna igrati bez Erica Gordona (24.1 poen u prosjeku), svog najboljega strijelca i osmog cijele lige. U pitanju je ozljeda ručnoga zgloba.

NBA liga, utorak:

Washington - Denver 109-120 (Blatche 25p, 9s, 4a / Hilario 21p, 9s, Anthony 23p, 7s, 4a, 4il)

Boston - Cleveland 112-95 (Pierce 24p, 4s, Rondo 11p, 5s, 10a, 4ol / Hickson 12p, 17s, 5a, 4bl)

Dallas - LA Clippers 112-105 (Terry 28p, Barea 25p, 4a / Griffin 22p, 11s, 4a)

Sacramento - Charlotte 89-94 (Evans 19p, 8s, 5a / Brown 13p, 18s, Wallace 19p, 6s, 4il)

LA Lakers - Utah 120-91 (Gasol 20p, 7s, 5a, Bynum 19p, 11s, 3bl / Williams 17p, 8s, 5il)

19. svibanj 2024 05:14