NBA LIGA

Memphis porazio prvake, Bogdanoviću 2 minute u pobjedi Brooklyna u Chicagu

Brooklyn Netsi ubilježili su iznenađenje večeri pobjedom nad Bullsima, i to sa velikih 14 razlike (96-82). Odlučujuću prednost stekli su tijekom druge četvrtine koju su dobili 31-14
Piše: HinaObjavljeno: 31. prosinac 2014. 09:54

U utorak navečer na parketima NBA lige igralo se čak deset utakmica, od kojih valja izdvojiti novi poraz Spursa, iznenađujuću pobjedu Netsa kod Chicaga i triple double Bryanta u pobjedi Lakersa.

Igračima Memphisa ovaj put nije trebalo tri produžetka da bi pobijedili aktualne prvake. U svojem FedEx Forumu rano su poveli sa desetak razlike te tu prednost više nisu ispuštali do kraja utakmice. Najveće zasluge za mirnu pobjedu Grizzliesa idu izvrsnom playu, Mikeu Conleyu, koji je u prvoj četvrtini postigao 16 od svojih 30 poena. Tim Duncan prokomentirao je na kraju utakmice kako su on i njegovi suigrači nakon tih poena "stalno bili u rupi iz koje se nisu mogli izvući."

Gasol je dodao 17 poena i 9 skokova u pobjedi, a Bellineli i Joseph zabili su po 18 za San Antonio kojem je ovo već sedmi poraz u zadnjih deset utakmica.

Brooklyn Netsi ubilježili su iznenađenje večeri pobjedom nad Bullsima, i to sa velikih 14 razlike (96-82). Odlučujuću prednost stekli su tijekom druge četvrtine koju su dobili 31-14, a najistaknutiji pojedinci u pobjedi bili su Brook Lopez sa 29 poena i Joe Johnson sa 20 poena i 11 skokova. Bojan Bogdanović igrao je tek dvije minute i ostao bez statističkog učinka.

Los Angeles Lakersi su iznenadili Denver sa 111:103, a Kobe Bryant postigao je 21. triple-double u karijeri. Legenda Lakersa imao je 23 poena uz po jedanaest skokova i asistencija.

4. Utah 11 21 .344 14 1/2

5. Minnesota 5 25 .167 19 1/2