CHRISTIAN PETERSEN Afp
Dobar učinak Hrvata

23 poena Bojana Bogdanovića u slavlju Utaha, Šarić sjajno iskoristio minutažu, ozljeda Jamesa Hardena

U bogatom sinoćnjem programu na NBA parketima hrvatski su košarkaši imali zapažen učinak
Piše: HinaObjavljeno: 01. travanj 2021. 08:46

James Harden se ozlijedio u trećoj četvrtini dvoboja Brooklyna i njegove bivše momčadi Houstona koju su Netsi završili pobijedivši sa 120-108 i time preuzeli čelno mjesto na ljestvici Istočne konferencije NBA lige.

Jedan od najboljih NBA strijelaca osjetio je zatezanje u butnom mišiću i napustio parket 4:48 minuta prije isteka treće četvrtine ubacivši do tada 17 koševa uz osam skokova i šest asistencija. Prema prvim informacijama čini se da Hardenova ozljeda nije ozbiljnije naravi te ne bi trebao duže izbivati s terena.

Netsi su do pobjede došli preokretom u posljednjoj četvrtini, nakon što su u prvoj četvrtini zaostajali i 18 koševa za Rocketsima. Ključnim se u preokretu pokazao Kyrie Irving koji je ubacio 31 koš i podijelio 12 asistencija. Joe Harris je 14 od svojih 28 poena postigao u zadnjoj četvrtini, a ukupno je pogodio sedam trica.

Kod gostiju su najbolji bili Kevin Porter Jr. s 20 koševa i Daniel House Jr. s 18 poena.

Bivši centar Detroita i Clevelanda Andre Drummond debitirao je u dresu aktualnih prvaka Los Angeles Lakersa, ali svoj debi neće pamtiti ni po čemu dobrom. Lakersi su Staples Centeru poraženi od Milwaukee Bucksa sa 112-97. Drummond je na terenu proveo 14 minuta i ubacio četiri koša prije nego što je napustio igru zbog natučenog nožnog palca.

Najbolji strijelac Bucksa i na utakmici bio je Jrue Holiday s 28 poena, čemu je dodao osam skokova i šest asistencija. Giannis Antetokounmpo ubacio 25 poena uz 10 skokova, a Khris Middleton je dodao 17 koševa i osam asistencija. Montrezl Harrell je s 19 poena bio najbolji u domaćoj momčadi.

Lakersi (30-18) su na četvrtom mjestu u Zapadnoj konferenciji, ali ih opasno ugrožavaju Denver (29-18) i Portland (29-18).

Trail Blazersi su do 29. pobjede u sezoni stigli slavljem 124-101 na gostovanju u Detroitu. Damian Lillard je postigao 33 koša i isporučio 10 asistencija, a C. J. McCollum je ubacio 24 poena uz pest asistencija. Jerami Grant je s 30 koševa predvodio Pistonse.

Na vrhu Zapadne konferencije s najboljim učinkom NBA lige je Utah Jazz (36-11). Momčad Bojana Bogdanovića je u Memhisu stigla do sedme uzastopne pobjede slavljem 111-107. Hrvatski košarkaš je imao značajan doprinos u pobjedi s 23 koša, pet skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte. Bogdanović je pogodio tricu za 97-93 4:09 minuta prije kraja i pogodio sva četiri slobodna bacanja u prijelomnim trenucima.

Bogdanovićeva statistika protiv Memphisa
Sofascore

Grafika: SofaScore

Na svom nekadašnjem domaćem parketu odličan je bio Mike Conley koji je s 26 poena i sedam asistencija bio najbolji igrač Jazza. U momčadi nije bilo Donovana Mitchella koji je ostao u Salt Lake Cityju, nakon što je zrakoplov s igračima Jazza morao prisilno sletjeti neposredno nakon polijetanja za Memphis, jer je uletio u jato ptica pri čemu je oštećen jedan motor. Utah je tijekom utakmice ostala bez Jordana Clarksona koji je sredinom posljednje četvrtine ozlijedio desno stopalo, a do tada ubacio 24 koša.

Grizzliese je s 36 koševa predvodio Ja Morant, Jonas Valančiunas (16 koševa, 14 skokova) i Kyle Anderson (18 poena, 11 skokova) su imali dvostruko-dvoznamenkasti učinak.

Drugo mjesto na Zapadu drže Phoenix Sunsi koji su na svom parketu svladali Chicago Bullse sa 121-116. Devin Booker je s 45 koševa imao najbolji učinak u ovoj sezoni pogodivši 17 od 24 šuta. Chris Paul je četvrtoj uzastopnoj pobjedi Sunsa doprinio s 19 poena i 14 asistencija, a

Dario Šarić je bio važan faktor s klupe sa 16 koševa, šutirajući 6/9 iz igre, a 3/5 za tricu. Tome je dodao pet skokova i dvije asistencije.

Nikola Vučević je s 24 koša i 10 skokova imao svoj prvi 'double-double' u dresu Bullsa, a pridružili su mu se Thaddeus Young (19 poena, 10 skokova) i Lauri Markkanen (16 koševa, 10 skokova). No, to nije spriječilo peti uzastopni poraz Chicaga.

Dallas je slavio sa 113-108 na gostovanju u Bostonu, gdje domaći Celticsi nijednom nisu vodili, ali su došli na rub preokreta, nakon što su zaostajali i 23 koša u trećoj četvrtini. Luka Dončić je postigao 36 koševa pogodivši sedam trica i uz šut 11/15 iz igre. Jalen Brunson je ubacio 21 koš, a Kristaps Porzingis 19 poena za pobjednike.

Kriza i dalje potresa Boston koji je izgubio sedmi put u posljednjih deset utakmica. Jayson Tatum je bio najbolji strijelac domaćih s 25 koševa, Jaylen Brown je dodao 24, a Kemba Walker 22 poena.

Minnesota je uspjela nadoknaditi 13 koševa zaostatka s početka zadnje četvrtine u dvoboju s New Yorkom, a pobjedu domaćim Timberwolvesima donio je Malik Beasley koji je 37.8 sekundi prije kraja pogodio tricu za konačnih 102-101. Bio je to njegov 20 koš. Anthony Edwards je za pobjednike ubacio 24 poena, a Karl-Anthony Towns je dodao 18 koševa i 17 skokova. Kod Knicksa je najbolji bio Julius Randle s 26 poena i 12 skokova.

Za pobjedu Miamija 92-87 na gostovanju kod Indiane jedan od najzaslužnijih bio je Duncan Robinson s 20 koševa i osam skokova. Jimmy Butler je ubacio 18, a Tyler Herro 17 poena za Heat, dok je Bam Adebayo dodao 16 koševa, osam skokova i sedam asistencija. Pacerse je predvodio Myles Turner s 15 poena, šest skokova i tri blokade.

U San Antoniju su Spursi svladali Sacramento sa 120-106, a sedmoricu igrača s dvoznamenkastim učinkom predvodio je DeMar DeRozan s 26 koševa. Derrick White je ubacio 18, a Rudy Gay 16 poena. De'Aaron Fox je postigao 20 koševa za Kingse, a Richaun Holmes je spojio 14 poena i 15 skokova.

U Oklahoma Cityju je domaća momčad svladala Toronto sa 113-103 i prekinula niz od tri poraza. Ukrajinac Mihailjuk je ubacio 22 koša za pobjednike. Moses Brown je dodao 20 poena i 12 skokova, a Isaiah Roby had 17 koševa i 10 skokova za Oklahoma City Thunder.

U svojoj četvrtoj utakmici za Raptorse, u koje je stigao iz Portlanda, Gary Trent Jr. je s 31 košem ostvario učinak karijere. U četvrtom uzastopnom porazu Toronta OG Anunoby je imao 20 poena i 11 skokova.

NBA rezultati, 31. 3.

Memphis - Utah 107-111
(Bojan Bogdanović 32:13 min, 23 k, šut 6/17, 5 s, 3 a, 2 ul)
Phoenix - Chicago 121-116
(Dario Šarić 20:27 min, 16 k, šut 6/9, 5 s, 2 a, 1 ul)

14. Houston Rockets 13 34 27,7
15. Minnesota Timberwolves 12 36 25,0

26. travanj 2024 19:53