Joe Camporeale-USA TODAY Sports
NAJBOLJI STRIJELAC UTAKMICE

'BABO' ZATRPAO SUNSE! Sjajni Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac u dramatičnoj pobjedi Jazza, odlična obrambena rola Zupca u pobjedi Clippersa

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 29. listopad 2019. 09:12

Bojan Bogdanović odigrao je novu fantastičnu utakmicu u dresu Utah Jazza.

Nakon susreta u kojem je ubacio 26 poena u pobjedi protiv Sacramenta sinoć je vodio Jazz do tijesnog slavlja u gostima kod Phoenixa Darija Šarića sa 96:95 ubacivši 29 poena.

Iz igre je gađao 8-13, a upisao je i 5 skokova, te po dvije asistencije i ukradene lopte za 37 minuta provedenih na parketu. Vrlo dobru pomoć Bogdanović je imao u Donovanu Mitchellu koji je upisao 25 poena, azabio je i pobjednički poen iz slobodnog bacanja 0.4 sekunde prije kraja.

S druge strane, kod Sunsa je prednjačio Devin Booker s 21 poenom, dok je Dario Šarić susret završio sa skromna 4 poena, 1 skokom i 3 asistencije.

Na NBA-parketima sinoć je sjajan bio i hrvatski centar Ivica Zubac. Njegovi LA Clippersi kod kuće su svladali Charlotte Hornetse sa 111:96. Zubac je za 20 minuta zabio sedam poena uz šest skokova, ali i pet blokada. Toliko ih još nije imao na jednoj NBA-utakmici, a to je bila njegova najbolja obrambena predstava u karijeri.

Igrao je sinoć i Mario Hezonja koji je upisao osam poena i dodao šest skokova u porazu svog Portlanda od San Antonia (113:110).

NBA, rezultati:

Phoenix - Utah 95-96

Dario Šarić igrao je 21 minutu za Phoenix i postigao 4 koša (šut za dva 0-1, trica 1-1, slobodna bacanja 1-2) uz 1 skok i 3 asistencije

Bojan Bogdanović igrao je 37 minuta za Utah i postigao 29 koševa (šut za dva 4-5, trica 4-8, slobodna bacanja 9-9) uz 5 skokova, 2 asistencije, 2 osvojene lopte i 1 blokadu

LA Clippers - Charlotte 111-96

Ivica Zubac igrao je 20 minuta za LA Clipperse i postigao 7 koševa (šut za dva 3-5, slobodna bacanja 1-1) uz 6 skokova, 1 asistenciju i 5 blokada

San Antonio - Portland 113-110

Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio

Mario Hezonja igrao je 19 minuta za Portland i postigao 8 koševa (šut za dva 0-2, trica 2-5, slobodna bacanja 2-2) uz 6 skokova, 1 asistenciju i 1 blokadu

Milwaukee - Cleveland 129-112