PRVA POBJEDA LAKERSA

Bogdanović i društvo senzacionalno srušili Warriorse! Sjajni Dončić učinio nešto što nismo vidjeli još od Jordana

Najbolji hrvatski košarkaš i njegovi Detroit Pistonsi iznenadili su branitelje naslova
Piše: SNObjavljeno: 31. listopad 2022. 06:38

Primili su čak 37 poena u prvoj četvrtini, ali Bojan Bogdanović i društvo trgnuli su se i u Little Caesars Areni priredili veliko iznenađenje.

U noći s nedjelje na ponedjeljak Detroit Pistonsi srušili su pred svojim navijačima branitelje naslova Golden State Warriorse kojima nisu pomogla ni 32 poena Stephena Curryja, kao ni onih 30 koliko ih je upisao Jordan Poole. Rezultat je bio 128-114.

Spomenuti dvojac predvodio je listu strijelaca, ali idućih pet na tom popisu stiže iz redova domaćina. Saddiq Bey zabilježio je 28 poena, Isaiah Stewart pratio ga je s 24 uz 13 skokova, Cade Cunningham dodao je 23, uz 10 skokova i devet asistencija, a Bogdanović je za otprilike 35 minuta na parketu upisao 21 poen, tri skoka i tri asistencije. Jaden Ivey s 15 poena zatvorio je TOP 5 strijelaca iz redova Detroit Pistonsa.

Čudesnu utakmicu odigrao je Luka Dončić. Dallas Mavericksi pobijedili su Orlando Magic sa 114-105, a slovenski košarkaš upisao je 44 poena od kojih je čak 30 ubacio u prvom poluvremenu. Dončić je tome dodao još tri skoka i pet asistencija. Ovo mu je po broju poena zasad ovosezonski rekord, a prvi idući na listi strijelaca sinoć je bio njegov suigrač Tim Hardaway koji je upisao 21 poen. Kod gostiju je pak s 18 najbolji bio Paolo Banchero.

Dončić je, spomenimo i to, postao prvi igrač koji je upisao barem 30 poena u svakoj od prvih šest utakmica sezone. Posljednji koji je to napravio bio je Michael Jordan 1986. godine.

Do prve su pobjede u sezoni stigli Los Angeles Lakersi koji su uz 26 poena, šest skokova i osam asistencija LeBrona Jamesa porazili Denver Nuggetse sa 121-110. Raspoložen je bio i Anthony Davis koji je dodao 23p, 15s i 2a, a kod gostujućih Nuggetsa prvo je ime bio Nikola Jokić (23p, 14s, 6a).

Phoenix Sunsi porazili su Houston Rocketse sa 124-109. Devin Booker bio je prvi strijelac s 30 poena, a Dario Šarić ostao je bez upisanih minuta.

Spomenimo i da su San Antonio Spursi porazili Minnesotu sa 107-98. Cleveland je bio uspješniji od New York Knicksa (121-108), a Boston od Washingtona (112-94).

26. travanj 2024 11:36