JONATHAN DANIEL Afp
SJAJAN POBJEDNIČKI NIZ

Bogdanović i društvo su nezaustavljivi, Ivica Zubac odigrao najbolju napadačku partiju cijele sezone!

Utah Jazz je i dalje vodeći sastav Zapada i čitave lige s omjerom pobjeda i poraza 23-5
Piše: HinaObjavljeno: 16. veljača 2021. 09:40

Košarkaši Utah Jazza nastavili su sjajan pobjednički niz u NBA ligi ostvarivši 19. pobjedu u posljednjih 20 susreta nadigravši na svom parketu vodeći sastav Istočne konferencije Philadelphia 76-erse sa 134-123, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović u novi je uspjeh svog sastava ugradio 11 koševa i pet skokova.

Bogdanović je na terenu proveo gotovo 34 minute, pogodio je četiri od šest pokušaja za dva, promašio svih šest pokušaja za tri, no bio je stopostotan s linije slobodnih bacanja pogodivši sva tri.

Junak nove pobjede Jazza bio je Jordan Clarkson koji je ušao s klupe te ubacio čak 40 poena, Donovan Mitchell je dodao 24. Kod Sixersa, koji su igrali bez Joela Embiida zbog ozljede leđa, izvrstan je bio Ben Simmons koji je ubacio rekordnih 42 koša uz 12 asistencija i 9 skokova, dok je Tobias Harris dodao 36 pogodaka, no niti to nije bilo dovoljno za izbjegavanje trećeg poraza zaredom na turneji po Zapadu.

Utah je i dalje vodeći sastav Zapada i čitave lige s omjerom pobjeda i poraza 23-5, dok je Philadelphia pala na 18-10, no i dalje drži vrh Istoka.

Ivica Zubac odigrao je svoju najbolju napadačku utakmicu ove sezone ubacivši 22 koša (šut za dva 9-11, slobodna bacanja 4-4) uz osam skokova te po jednu asistenciju i osvojenu loptu za 28:17 minuta provedenih u igri u 125-118 pobjedi Los Angeles Clippersa protiv prošlogodišnjeg finaliste Miami Heata.

Clippersi su protiv Heata igrali bez svoje dvojice najboljih igrača Kawhija Leonarda i Paula Georgea, a u igru nisu ulazila još dvojica igrača startne postave Nicolas Batum i Patrick Beverley, no niti to ih nije spriječilo u ostvarivanju četvrte pobjede zaredom. Odlično je šuterski raspoložen bio Marcus Morris sa 32 ubačaja dok je Lou Williams osim 18 poena imao i 10 asistencija. Heatu za izbjegavanje poraza nije pomogao niti "triple-double" Jimmyja Butlera koji je ubacio 30 koševa uz po 10 skokova i asistencija, a niti odličan učinak Bama Adebaya od 27 poena, 12 skokova i sedam asistencija.

Clippersi su i dalje treći sastav Zapada sa 21-8, utakmicu manje i poraz manje imaju drugi Los Angeles Lakersi, dok je Heat pao na 10. mjesto Istoka sa 11-16.

Brooklyn Netsi su do 136-125 pobjede na gostovanju kod Sacramento Kingsa stigli ponajviše odličnim šutom za tricu, pogodili su njih čak 27. Prednjačio je Kyrie Irving sa 40 ubačaja dok je James Harden ostvario "triple-double" sa 29 pogodaka, 14 asistencija i 13 skokova. Kod domaćih istaknuo se Hassan Whiteside koji je ušao s klupe i postigao 26 koševa uz 16 skokova.

Brooklyn je treći na Istoku sa 17-12, dok je Sacramento 11. na Zapadu sa 12-15.

Utah - Philadelphia 134-123

Bojan Bogdanović igrao je za Utah 33:58 minuta i postigao 11 koševa (šut za dva 4-6, trica 0-6, slobodna bacanja 3-3) uz 5 skokova

LA Clippers - Miami 125-118

Ivica Zubac igrao je za LA Clipperse 28:17 minuta i postigao 22 koša (šut za dva 9-11, slobodna bacanja 4-4) uz 8 skokova, 1 asistenciju i 1 osvojenu loptu

New York - Atlanta 123-112

Golden State - Cleveland 129-98

Sacramento - Brooklyn 125-136

Indiana - Chicago 112-120 (produžetak)

Washington - Houston 131-119

25. travanj 2024 16:17