Bogdanović prolazi pokraj Malakija Branhama

MIKE MULHOLLAND/Getty Images Via Afp
NBA

Bogdanović jednom od najboljih utakmica sezone vodio Pistonse do pobjede, u produžetku ubacio 10 poena

Detroit je pred svojim navijačima svladao Spurse, što im je tek treća pobjeda u zadnjih 11 utakmica
Piše: Andro PolićObjavljeno: 11. veljača 2023. 06:58

Jednom od svojih najboljih prezentacija ove sezone, 33-godišnji Bojan Bogdanović predvodio je Detroit Pistonse do dramatične pobjede nad San Antonio Spursima.

Detroit je pred svojim navijačima nakon produžetka slavio 138:131, a Bojan je u dodanom vremenu ubacio deset poena, uključujući i dva zadnja slobodna bacanja nakon što je na njemu napravljen prekršaj 13 sekundi prije kraja.

Za 42 minute ubacio je 32 poena (šut 11/24), što mu je statistički četvrta najefikasnija utakmica sezone. Upisao je i pet skokova i asistenciju, te dvije izgubljene lopte. Neobično za popularnog "Babu", u cijeloj utakmici nije ubacio niti jednu tricu, promašivši svih šest pokušaja.

Grafika: SN/Sofascore

Ivica Zubac odigrao je 34 minute u porazu LA Clippersa od Milwaukee Bucksa 106:119. Hrvatski centar ubacio je šest poena (3/4 iz igre) uz osam skokova i tri blokade. Suparnika je predvodio Giannis Antetokounmpo s 35 poena.

Učinak večeri ostvario je Shai Gilgeous-Alexander ubacivši 44 poena u slavlju Oklahoma City Thundera kod Portland Trail Blazersa. Kanadski bek šutirao je 13/16 i nadodao još sedam asistencija, a Dario Šarić nije zaigrao s obzirom na to kako je tek dan ranije saznao da će karijeru nastaviti u Oklahomi.

Jayson Tatum zabio je 41 poen (13/21 iz igre) u pobjedi Boston Celticsa, vodeće momčadi Istoka, na domaćem parketu protiv Charlotte Hornetsa 127:116.

Miami Heat slavio je protiv Houston Rocketsa 97:95, a pobjednički koš tri sekunde prije kraja zabio je Jimmy Butler nakon sjajnog alley-oopa.

Dallas Mavericksi pobijedili su na gostovanju kod Sacramento Kingsa 122:114, a prvo ime bio je Kyrie Irving s 25 poena i deset skokova.

26. travanj 2024 03:28