NIC ANTAYA/GETTY IMAGES/PROFIMEDIA Nic Antaya/Getty Images/Profimedia
VRATILI SE POBJEDAMA

Bogdanović opet najbolji! Novom sjajnom partijom srušio svoj bivši klub i zadao glavobolje navijačima

Ivica Zubac i njegovi Clippersi doživjelu su težak poraz protiv aktualnih prvaka Golden State Warriorsa
Piše: SNObjavljeno: 24. studeni 2022. 06:38

Nakon što je preksinoć u gostujućoj pobjedi bio najbolji strijelac Detroit Pistonsa protiv Jokićevih Denver Nuggetsa, raspoloženi Bojan Bogdanović sve je ponovio i noćas protiv svog bivšeg kluba Utah Jazza.

Za 34 minute provedene na parketu zabio je 23 poena (šut iz igre 7/18, trice 1/3), dodao 5 skokova i tri asistencije za novo slavlje momčadi iz Detroita, ovoga puta 125:116 (30:25, 36:29, 36:32, 26:27).

Gledanje nekadašnjeg miljenika navijača Jazza, u tuđem dresu, kako vodi goste do pobjede, bila je poprilično gorka slika za domaće navijače, no Babo je ponovno pokazao koliki je profesionalac. Pistonsi su tako upisali i drugu pobjedu zaredom nakon čak sedam uzastopnih poraza.

Priključili su mu se noćas i Knox sa 21 poenom i 3 skoka, Bagley (19 p, 6 s), Burks (18 p, 3 s), te Sexton sa 17 poena.

Kod Utaha je najbolji bio Beasley sa 29 poena, 11 skokova i 5 asistencija, a Clarkson je upisao 24 poena, tri skokva i dvije asistencije, no to nije bilo dovoljno protiv raspoloženih gostiju.

Sinoć je na teren istrčao i Ivica Zubac čiji su LA Clippersi poraženi u San Franciscu, bolji su od njih sa 124-107 bili aktualni prvaci Golden State Warriors.

Zubac je odigrao 25:57 minuta za Clipperse i zabio je osam koševa (šut iz igre 4/5) uz četiri skoka, jednu asistenciju i jedan blok.

Golden State je do pobjede predvodio Andrew Wiggins sa 31 košem, od čega je šest trica, a Stephen Curry i Klay Thompson su zajedno dodali još 40. Curry je završio sa 22 koša, a Thompson sa 18, dok je Draymond Green upisao devet poena, sedam skokova i 12 asistencija, pomogavši ​​Warriorsima da pobijede treći put u zadnje četiri utakmice.

Najbolji strijelac Clippersa, koji su bili bez Kawhija Leonarda i Paula Georgea, bio je Marcus Morris Sr. sa 19 ubačaja.

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 113-118

Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 126-131 (produžetak)

San Antonio Spurs - New Orleans Pelicans 110-129

Utah Jazz - Detroit Pistons 116-125 (Bojan Bogdanović je odigrao 35:13 minuta za Detroit, zabio je 23 koša i upisao pet skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu)

Golden State Warriors - LA Clippers 124-107 (Ivica Zubac je odigrao 25:57 minuta za LA Clipperse, zabio je osam koševa i upisao četir skoka, jednu asistenciju i jedan blok)

19. travanj 2024 19:32