ALEX BIERENS DE HAAN Getty Images Via Afp
LAKERSI UVJERLJIVI

Bogdanović zabio 21 u porazu Pistonsa, Irving se vratio, Warriorsi upisali prvu gostujuću pobjedu sezone

Golden State Warriorsi napokon su ostvarili gostujuću pobjedu u sezoni
Piše: SNObjavljeno: 21. studeni 2022. 06:43

Do nje su stigli kod posljednjeplasirane momčadi Zapadne konferencije, Houston Rocketsa sa 127:120. Steph Curry i Klay Thompson kombinirano su zabili 74 poena. Thompson je zabio 41, zabivši pritom 10 trica, dok je Curry susret završio sa 33 poena i 15 asistencija. Andrew Wiggins dodao je 22 poena.

Detroit našeg Bojana Bogdanovića poražen je u gostima kod Sacramenta 137:129. Bogdanović je zabio 21 poen i bio je drugi najbolji strijelac Pistonsa iza Jadena Iveya (24 poena). Za nepune 34 minute iz igre je gađao 8-12, a upisao je 3 skoka i 2 asistencije. Kingse je do slavlja vodio De‘Aaron Fox sa 33 poena, dok je Harrison Barnes zabio 27.

Kyrie Irving vratio se u početnu postavu Brooklyn Netsa nakn suspenzije, a oni su kod kuće pobijedili Memphis 127:115. Kevin Durant vodio je Netse sa 26 poena, Ben Simmons je zabio 22, a Irving 14 poena. Najefikasniji igrač susreta sa 31 poenom bio je igrač Grizzliesa Dillon Brooks.

LA Lakersi su bez LeBrona Jamesa pregazili San Antonio sa 123:92. Sedmoricu dvoznamenkastih igrača Lakersa predvodio je Anthony Davis koji je upisao 30 poena i 18 skokova.

Phoenix Suns su na svom terenu sa 116-95 nadigrali New York Knickse, a do pobjede ih je vodio Cameron Payne koji je ubacio 21 koš uz devet asistencija i sedam skokova. Deandre Ayton je dodao 13 koševa uz 11 skokova. Dario Šarić nije igrao za Phoenix.

U redovima Knicksa najbolji je bio Jalen Brunson koji je utakmicu završio sa 27 koševa.

Denver Nuggets su na gostovanju sa 98-97 pobijedili Dallas Mavericks, a pobjedu im je osigurao Michael Porter Jr koji je zabio tricu za vodstvo u zadnjoj minuti. Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Bones Hyland s 29 koševa što mu je najbolji učinak u karijeri. Porter Jr. je utakmicu završio sa 14 koševa.

Dallas je predvodio Josh Green koji je ubacio 23 poena, dok je Luka Dončić dodao 22 poena, devet skokova i osam asistencija.

Sacramento Kings - Detroit Pistons 137 - 129
(Bojan Bogdanović je odigrao 33:43 minute za Detroit, zabio je 21 koš i upisao tri skoka i dvije asistencije)
Phoenix Suns - New York Knicks 116 - 95