ALEX GOODLETT Afp
NBA DOIGRAVANJE

Bojan Bogdanović i društvo u ludoj utakmici pomeli Memphis, vratila se i najveća zvijezda!

Mitchell je opet bio najbolji igrač domaće momčadi s 25 poena, ali uz ne baš impresivan šut
Piše: R. Šola/SNObjavljeno: 27. svibanj 2021. 08:18

Donovan Mitchell napokon se vratio na parket, a Utah se odmah obračunala (141:129) s Memphisom te izjednačila na 1-1 u njihovoj seriji. Mitchell je bio i najbolji igrač domaće momčadi postigavši 25 poena uz ne baš impresivan šut (8-19). Bojan Bogdanović nastavio je s dobrim igrama zabivši 18 poena u 30 minuta igre.

Bogdanović protiv Grizzliesa (druga utakmica doigravanja)
Sofascore
Statistika: Sofascore

Gađao je 7-13, trice 1-5, te upisao tri skoka i asistenciju. Gober je u domaćim redovima zabio 21, a Conley 20 poena. Gostima nije pomogla ni sjajna igra Ja Moranta, koji je zabio 47 poena (15-26), uz sedam asistencija.

Donovan Mitchell

Utah je na poluvremenu imao vodstvo od 74-54 i nije ga ispuštao do kraja. Memphis mu se približio na 96-93 u trećoj četvrtini no onda je Jordan Clarkson zabio tri slobodna bacanja, Rudy Gobert dva koša i Mitchell tricu za seriju 10-0 tako da je Utah opet povećao prednost na dvoznamenkasti broj koju nije ispuštao do kraja.

Serija sada seli u Memphis gdje se igra treća utakmica u subotu.

Philadelphia je ponovno bez problema nadvisila (120:95) Washington pa vodi s ukupnih 2-0. Embiid i Simmons predvodili su domaće sa po 22 ubačaja, dok je kod gostiju Beal ubacio 33. Westbrook se zaustavio na samo 10 poena.

New York je poravnao (1-1) u seriji s Atlantom. Noćas je kao domaćin slavio (101:92) na krilima odličnog Derricka Rosea koji je zabio 26 poena.

Dobitnik nagrade za igrača koji je najviše napredovao u ovoj sezoni Julius Randle zabio je 15 uz 12 skokova. Goste je predvodio mladi play Trae Young s 30 poena. Bogdan Bogdanović i Hunter ubacili su po 18, ali obojica su dosta loš šut.

Stanje u play-offu - Istok: Boston (2) - Brooklyn (7) 0-2, Miami (6) - Milwaukee (3) 0-2, Atlanta (5) - New York (4) 1-1, Washington (8) - Philadelphia (1) 0-2.
Zapad: Dallas (5) - LA Clippers (4) 2-0. LA Lakers (7) - Phoenix (2) 1-1, Memphis (8) - Utah (1) 1-1, Portland (6) - Denver (3) 1-1.

22. travanj 2024 09:50