GEORGE FREY Afp
POBJEDA UTAH JAZZA

Bojan Bogdanović postavio novi rekord karijere, Steph Curry prestigao nezaboravnog Reggieja Millera!

Sjajni Durant i društvo nadigrali su Miami, a Harden nije pogodio iz igre do zadnje četvrtine...
Piše: HinaObjavljeno: 24. siječanj 2021. 09:04

Utah Jazz je sinoć pobijedio Golden State Warriorse sa 127:108,a hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je u pobjedi svoje momčadi kod kuće pridonio sa 14 koševa.

Bogdanović je u 26 minuta na terenu gađao 3/13, a za trice 3/9 te je upisao sedam skokova i osam asistencija.

Od ovih osam asistencija šest je bilo za trice pa je tako ukupno protiv Warriorsa asistirao za 22 poena svojim suigračima, što mu je rekord karijere.

Donovan Mitchell je bio najbolji strijelac Utaha sa 23 koša, sedam skokova i šest asistencija. Mike Conley je utakmicu završio sa 20 ubačaja od čega je pet trica.

Steph Curry će ovu večer pamtiti unatoč porazu Warriorsa jer se popeo na drugo mjesto po broju trica u karijeri. Curry je utakmicu završio sa 24 koša od čega je pet trica zahvaljujući čemu je prešao Reggieja Millera i zasjeo na drugo mjesto na ljestvici s ukupno 2,562 trica, a ispred njega je sada ostao samo još Ray Allen (2,973).

Jazz je odigrao sjajno prvo poluvrijeme koje je odredilo ishod. U prvoj četvrtini napravili su seriju 14-0, Golden State im se približio na 39-33 na početku druge četvrtine, ali se Jazz odvojio zahvaljujući još jednoj seriji od 10-2. Prvo poluvrijeme je Utah završio serijom 14-1 za vodstvo od 30 koševa na odmoru (77-47).

Denver Nuggets su u gostima nakon dva produžetka sa 120-112 svladali Phoenix Sunse, a Nikola Jokić je za pobjedu svoje momčadi ubacio 29 koševa i 22 skoka. Jamal Murray je dodao 26 poena.

Kod Phoenixa najbolji je bio Chris Paul sa 21 poenom, 13 asistencija i devet skokova, Jae Crowder je također dodao 21 koš, a Deandre Ayton 17 koševa i 13 skokova. Dario Šarić nije igrao za Phoenix.

LA Lakers su sa 101-90 u gostima svladali Chicago Bullse, a do pobjede ih je vodio Anthony Davis s 37 koševa. LeBron James je upisao double-double sa 17 poena i 11 skokova za Lakerse kojia je ovo sedma pobjeda u zadnjih osam utakmica.

Kod Bullsa najbolji je bio Zach LaVine sa 21 ubačajem i deset skokova.

U New Yorku su Brooklyn Netsi predvođeni Kevinom Durantom, koji je zabio 31 koš nadigrali, Miami Heat sa 128-124. Brooklyn nije zaostajao ni u jednom trenutku i zadnjoj je četvrtini 'preživio' nalet Miamija kojem nije pomogao ni Bam Adebayo sa 41 ubačajem što mu je učinak karijere.

Kyrie Irving je zabio 28 koševa za Brooklyn od čega 18 u zadnjoj četvrtini, a Joe Harris je dodao koša od čega sedam trica. James Harden nije pogodio koša iz igre do zadnje četvrtine i utakmicu je završio sa 12 ubačaja i 11 asistencija.

U Dallasu su Eric Gordon i DeMarcus Cousins odigrali najbolju utakmicu sezone za pobjedu Houston Rocketsa od 133-108 nad Dallas Mavericksima.

Gordon je za pobjedu ubacio 33 koša, dok je Cousins upisao svoj drugi double-double sa 28 koševa i 17 skokova. Rockets su u jednom trenutku imali prednost od 26 koševa.

Najbolji pojedinac Mavericksa bio je Luka Dončić sa 26 koševa i osam asistencija. Tim Hardaway Jr. je dodao 15 koševa.

U preostale dvije utakmice koje su sinoć odigrane na NBA terenima Minnesota Timberwolves su kod kuće sa 120-110 bili bolji od New Orleans Pelicansa, a Philadelphia 76ers su sa 114-110 u gostima pobijedili Detroit Pistonse.

----------------------------------------------------------------------------------

Detroit Pistons - Philadelphia 76ers 110-114

Brooklyn Nets - Miami Heat 128-124

Minnesota Timberwolves - New Orleans Pelicans 120-110

Utah Jazz - Golden State Warriors 127-108

(Bojan Bogdanović je igrao 26 minuta za Utah i zabio 14 koševa uz sedam skokova i osam asistencija)

Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 90-101

Dallas Mavericks - Houston Rockets 108-133

Phoenix Suns - Denver Nuggets 112-120