Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports / Reuters
HRVATI U NBA LIGI

BOJAN BOGDANOVIĆ SE NE ZAUSTAVLJA, PROBUDILO SE I HRVATSKO 'HRABRO SRCE' Dario Šarić odigrao svoju najbolju utakmicu u novom klubu!

Piše: HinaObjavljeno: 13. prosinac 2018. 10:28

Dario Šarić je odigrao sinoć vjerojatno svoju najbolju utakmicu u dresu Minnesota Timberwolvesa, u porazu od Sacramento Kingsa zabio je 18 koševa, dok je Bojan Bogdanović u pobjedi Indiana Pacersa ubacio 16 koševa.

Sacramento Kings su kod kuće sa 141-130 slavili protiv Minnesote, a Šarić je odigrao 31 minutu i u tom je vremenu uz solidan šut iz igre (6/9, trice 2/5) zabio 18 koševa pridodavši šest skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu.

Nemanja Bjelica je predvodio Sacramento sa 25 koševa, a Buddy Hield i Bogdan Bogdanović su svaki ubacili pod 20. Najbolji kod Minnesote bio je Andrew Wiggins koji je utakmicu završio sa 25 poena, dok je Derrick Rose ubacio 20.

Apr 15, 2018; Cleveland, OH, USA; Indiana Pacers forward Bojan Bogdanovic (44) and center Domantas Sabonis (11) celebrate in the second quarter against the Cleveland Cavaliers in game one of the first round of the 2018 NBA Playoffs at Quicken Loans Arena. Mandatory Credit: David Richard-USA TODAY Sports
David Richard / USA TODAY Sports / Reuters
Domantas Sabonis i Bojan Bogdanović

Odličan je bio i Bojan Bogdanović, njegovi Indiana Pacersi su također kod kuće sa 113-97 pobijedili Milwaukee Bucks. Hrvatski je košarkaš u 34 minute ubacio 16 koševa (šut iz igre 5/10, trice 3/5) i dodao četiri skoka. Thaddeus Young je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 25 ubačaja, a Myles Turner je dodao 23.

Sinioć su od hrvatskih košarkaša igrali i Mario Hezonja i Ante Žićić. U okršaju Žižićevih Cleveland Cavaliersa i Hezonjinih New York Knicksa slavili su domaći Cavaliers sa 113-106.

Cavaliers su ispustili vodstvo od 22 koša nakon druge četvrtine i Knicksi su došli na 106-105 32,5 sekundi prije kraja, no tada Rodney Hood pogađa šut zahvaljujući kojem se Cleveland opet odvaja.

Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland, a Mario Hezonja je za Knickse odigrao 11 minuta i zabio dva koša (šut iz igre 1/3) uz jednu ukradenu loptu.

Toronto Raptors su sinoć sa 113-93 u Oaklandu svladali Golden State Warriorse. Kyle Lowry je zabio 23 koša za Toronto uz 12 asistencija, a Serge Ibaka je dodao 20 koševa i 12 skokova. Najbolji strijelac utakmice i Golden Statea bio je Kevin Durant sa 30 poena.

Charlotte Hornets - Detroit Pistons 108-107

Cleveland Cavaliers - New York Knicks 113-106

(Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland; Mario Hezonja je odigrao 11 minuta za New York, zabio je dva koša i upisao jednu ukradenu loptu)

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 113-97

(Bojan Bogdanović je odigrao 34 minute za Indianu, zabio je 16 koševa i upisao četiri skoka)

Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets 124-127

Washington Wizards - Boston Celtics 125-130 (produžeci)

Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 92-83

New Orleans Pelicans - Oklahoma City Thunder 118-114

Dallas Mavericks - Atlanta Hawks 114-107

Utah Jazz - Miami Heat 111-84

Sacramento Kings - Minnesota Timberwolves 141-130

(Dario Šarić je odigrao 31 minutu za Minnesotu i zabio je 18 koševa te upisao šest skokova, tri asistencije i jednu ukradenu loptu)

Golden State Warriors - Toronto Raptors 93-113

25. travanj 2024 13:06