STACY REVERE Getty Images Via Afp
VELIKI PREOKRET

Boston Celticsi na krilima Jaysona Tatuma nadoknadili 18 razlike i došli na korak do finala NBA lige

Indiana je bila bez ozlijeđenog Tyresea Haliburtona čiji izostanak nisu uspjeli nadomjestiti
Piše: SNObjavljeno: 26. svibanj 2024. 07:29

Velikim preokretom 114:111 Boston Celticsi su na gostovanju kod Indiana Pacersa došli do vodstva od 3-0 u seriji finala istočne konferencije. Indiana je bila bez ozlijeđenog Tyresea Haliburtona čiji izostanak nisu uspjeli nadomjestiti.

Nije tako izgledalo sredinom druge četvrtine kada su Pacersi imali velikih 18 poena prednosti (64:46). Do kraja prvog poluvremena Celticsi su smanjili na -12.

Presudna serija dogodila se pri rezultatu 109:101 za domaćina. Celticsi tada rade seriju 13:2 s kojom preokreću meč u posljednjim sekundama susreta. Celticsi su sada samo jednu pobjedu udaljeni od velikog NBA finala.

Do pobjede ih je predvodio sjajni Jayson Tatum koji je zabio 36 poena, a na to je dodao deset skokova i osam asistencija. Kod Indiane je najefikasniji bio Andrew Nembhard s 32 poena, četiri skoka i devet asistencija. Indiana će zasigurno žaliti za propuštenom prilikom da zakompliciraju ovu seriju.

26. svibanj 2024 07:29