Kyrie Irving i Mike Conley

RON JENKINS/Getty Images Via Afp
NBA

Briljantni Irving ubacio 26 poena u zadnjoj četvrtini, Mavericksi izgubili: ‘Moram se emocionalno oporaviti‘

Dario Šarić nije dočekao minutažu u porazu svojeg Oklahoma Cityja od New Orleansa
Piše: SNObjavljeno: 14. veljača 2023. 07:40

U domaćem debiju za Dallas Maverickse, Kyrie Irving ubacio je 26 poena u zadnjoj četvrtini utakmice protiv Minnesote, ali Mavericksima to nije bilo dovoljno da stignu do pobjede.

Irving je za 40 minuta upisao 36 poena, šest asistencija i pet skokova, izmjenjujući se s Lukom Dončićem koji je za 36 minuta skupio 33 poena i 12 skokova. Pojačanje iz Brooklyna priuštilo je navijačima pravi spektakl u zadnjoj četvrtini, ubacivši dva poena više nego cijela momčad "vukova", no onda je u posljednjoj akciji, u kojoj je domaćinima trebala trica za produžetak, izgubio loptu. Iako se činilo kao da će Dallas uhvatiti zaostatak od -26, Minnesota je upisala važnu pobjedu i zadržala osmo mjesto u Zapadnoj konferenciji.

- Još uvijek se pokušavam emocionalno oporaviti od ovoga. Nadao sam se da ću barem doći do šuta u tom zadnjem napadu - rekao je Irving, koji je na prethodne dvije utakmice u Sacramentu bio najbolji strijelac Mavsa.

Minnesotu je sa 32 poena predvodio Anthony Edwards, dok je Gobert upisao 21 poen i 14 skokova.

Bez Darija Šarića, koji nije dobio ni minute, Oklahoma City kod kuće je poražen od New Orleansa (100:103). Pelicanse je do 30. pobjede sezone predvodio Brandon Ingram, upisavši 34 poena uz šut iz igre 14/24.

- Bio je fenomenalan, dominantan. Može pogoditi iz bilo koje pozicije na terenu - pohvalio ga je trener Willie Green.

Najbolji pojedinačni učinak večeri ostvario je Donovan Mitchell, ubacivši 41 poen za Cleveland koji je kod kuće svladao San Antonio Spurse (117:109). Cavsima je to 38. pobjeda i četvrta su momčad na Istoku, iza Bostona, Milwaukeeja i Sixersa. Mitchell je šutirao 16/26, a trice 6/13.