Victor Wembanyama

RONALD CORTES Getty Images Via Afp
VEČER ZA PAMĆENJE

Čudesni Francuz nastavlja briljirati u svojoj prvoj NBA sezoni, ovako nešto nismo vidjeli još od Shaqa

Rekord je pao i u redovima Knicksa gdje je Brunson u 46 minuta na parketu upisao 61 koš čime je za samo jedan poen ostao kratak za rekord Knicksa
Piše: Anđela VukoObjavljeno: 30. ožujak 2024. 08:36

Bogata NBA večer donijela nam je čak 12 susreta, a najviše će je pamtiti čudesni Victor Wembanyama koji je u utakmici svojih San Antonio Spursa protiv New York Knicksa (130:126) zabio 40 koševa, imao 20 skokova i sedam asistencija. Sjajni Francuz kojem je ovo prva sezona u NBA ligi ovom je utakmicom postao prvi rookie od 1993. godine i Shaquillea O‘Neala koji je susret završio s minimalno 40 postignutih koševa i barem 20 uhvaćenih lopti. Legendarni Shaq koji je tada još uvijek bio u dresu Orlando Magica tada je upisao 46 koševa, 21 skok i pet blokada.

Rekord je pao i u redovima Knicksa gdje je Jalen Brunson u 46 minuta na parketu upisao 61 koš čime je za samo jedan poen ostao kratak za rekord Knicksa kojeg drži Carmelo Anthony (62 koša). Tome je dodao još i četiri skoka i šest asistencija.

Na parket je od hrvatskih predstavnika izašao samo Ivica Zubac. Njegovi LA Clippersi bili su na gostovanju kod Orlando Magica i pobijedili rezultatom 97:100.

Uzbudljivo je bilo sve do samog kraja susreta kad su u posljednjim sekundama Clippersovi Kawhi Leonard i Paul George pogodili odlučujuće skok šuteve te pobjedu odnijeli na stranu momčadi iz Kalifornije. Nastavili su tako sjajan niz četvrte momčadi Zapadne konferencije kojoj je ovo peta pobjeda u šest gostovanja. Nažalost ta forma ne prati ih i na domaćem terenu gdje bilježe pet uzastopnih poraza, a do kraja regularne sezone dijeli ih još svega devet susreta.

Najbolji u redovima Clippersa bili su Kawhi Leonard s 29 poena, 11 skokova i pet asistencija te naš Ivica Zubac s 14 poena, devet skokova i dvije asistencije. S druge strane, u ekipi Magica najviše su se istaknuli Paolo Banchero (23 poena, osam skokova i dvije asistencije) i Jalen Suggs (15 poena, jedan skok i pet asistencija).

Do zadnje minute zanimljivo je bilo u Salt Lake Cityju gdje su se susreli 12. i 11. momčad Zapadne konferencije: Utah Jazz i Houston Rocketsi. Pobjeda je otišla na stranu gostiju iz Teksasa 100:101. Zvijezda susreta bio je Houstonov Jalen Green koji je u drugom poluvremenu zabio 30 poena (od svoja 34 ukupno) i imao devet skokova. Rocketsi su bili u zaostatku cijelo prvo poluvrijeme, ali su u trećoj četvrtini, potaknuti sjajnim učinkom Greena, preokrenuli utakmicu u svoju korist.

Osim njega za Teksašane su korisni bili i Fred VanVleet s 22 poena, dva skoka i šest asistencija kao i Amen Thompson s 18 poena, 14 skokova i pet asistencija. U redovima Jazza u strijelce su se najviše puta upisali John Collins (30 poena i 11 skokova), Collin Sexton (29 poena, šest skokova i pet asistencija) i Johnny Juzang (12 poena, dva skoka i tri asistencije).

U Denveru su snage odmjerili Denver Nuggetsi Nikole Jokića i prva momčad Zapadne konferencije Minnesota Timberwolves. Ovog puta pobjeda je otišla na stranu Vukova rezultatom 98:111.

U redovima Denvera već standardi najbolji je bio Jokić s 32 poena, 10 skokova i pet asistencija dok su drugi i treći strijelac momčadi bili Aaron Gordon (14 poena, sedam skokova i četiri asistencije) te Michaela Porter Jr. (14 poena, šest skokova i četiri asistencije).

Među Timberwolvesima najviše su se istaknuli Anthony Edwards (25 poena, četiri skoka, pet asistencija), Mike Conley (23 poena, tri skoka i osam asistencija) i Rudy Gobert (21 poen, 12 skokova i dvije asistencije).

Slovenac Luka Dončić gostovao je sinoć sa svojim Dallas Mavericksima kod sedme momčadi Zapadne konferencije Sacramento Kingsa. Momčad iz Dallasa bila je bolja rezultatom 103:107 čime su ostvarili svoju šestu uzastopnu pobjedu.

Napeto je bilo do samog kraja kad je Dante Exum pogodio pobjedničku tricu 27.5 sekundi prije završetka susreta. Najbolji u redovima Dallasa bio je Kyrie Irving koji je zabilježio 30 poena (14 u zadnjoj četvrtini), tri skoka i dvije asistencije, dok je Dončić imao 26 poena, devet skokova i 12 asistencija. Treći strijelac susreta iz ekipe Mavericksa bio je Dereck Lively s 12 poena, devet skokova i dvije asistencije.

Domantas Sabonis predvodio je Kingse s 13 poena, 12 skokova i 10 asistencija za svoj 26. triple-double učinak u ligi. Sabonis je također imao svoj 56. uzastopni double-double učinak, nadmašivši Jerryja Lucasa za najduži niz u povijesti franšize. De‘Aaron Fox ubacio je 23 poena, a Barnes 20.

Charlotte Hornets – Golden State Warriors 97:115

Indiana Pacers – Los Angeles Lakers 109:90

Orlando Magic – Los Angeles Clippers 97:100

Washington Wizards – Detroit Pistons 87:96

Brooklyn Nets – Chicago Bulls 125:108

Cleveland Cavaliers – Philadelphia 76ers 117:114

Miami Heat – Portland Trail Blazers 142:82

Oklahoma City Thunder – Phoenix Suns 128:103