MATTHEW STOCKMAN Getty Images Via Afp
NBA DOIGRAVANJE

Čudesni Jokić srušio Lakerse i LeBrona, a evo kako je završila NBA lutrija i tko je ugrabio velikog talenta

Osim Denvera koji je slavio u prvoj utakmici finala Zapada, razloga za slavlje imali su i Spursi
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 17. svibanj 2023. 06:42

U prvoj utakmici finala Zapadne konferencije Denver Nuggetsi su pred domaćom publikom bili bolji od Los Angeles Lakersa rezultatom 132:126. Iako su gosti iz LA-a u posljednju četvrtinu ušli sa zaostatkom od 14 poena, dvije minute prije kraja smanjili su razliku na samo tri koša što je režiralo dramu u završnicu. Međutim, nakon time-outa nisu iskoristili svoj napad i na liniju slobodnih bacanja stigao je Nikola Jokić koji je realizirao oba i tako riješio pitanje pobjednika.

Jokić je utakmicu završio s novim triple-double učinkom (34 poena, 21 skok i 14 asistencija), čak šestim ove sezone. Po tom se učinku izjednačio na drugom mjestu s Magicom Johnsonom (1982.) i and Draymondom Greenom, koji je to uspio 2019. Ispred njih se nalazi samo Wilt Chamberlain koji je u doigravanju 1967. imao sedam utakmica s triple-double učinkom.

Kod poraženih Lakersa sjajnu je partiju odigrao Anthony Davis s 40 poena i 10 skokova dok se LeBron James zaustavio na 26 koševa, 12 skokova i devet asistencija.

26. travanj 2024 23:52