SAM HODDE Getty Images Via Afp
NBA REZULTATI

Dallas upisao četvrti uzastopni poraz, pod upitnikom ‘play-in‘ nastup Luke Dončića, Milwaukee i Boston sigurni

Bojan Bogdanović nije mogao pomoći svome Detroitu zbog ozljede tetive, dok Dario Šarić nije upisao minute
Piše: Ante ŠakićObjavljeno: 25. ožujak 2023. 07:53

Boston Celticsi su u svojoj TD Areni nadigrali Indiana Pacerse i ostvarili drugu uzastopnu pobjedu, 120:95. Celticsi su preuzeli kontrolu u drugom poluvremenu i izborili ugodnu pobjedu nad Pacersima. Nije izgledalo lijepo, ali Jayson Tatum i Jaylen Brown zabili su kombinirajućih 61 poen i šest ubačenih trica večeri.

Washington je došao protiv San Antonia do prijeko potrebne pobjede rezultatom 136:124, kojom su prekinuli niz od četiri poraza. Wizardsi su šutirali 60 posto iz igre i pogodili 15 trica, uključujući šest od Coreyja Kisperta, čime si je olakšao put do ukupnih 26 poena. Kispert je bio jedan od četiri igrača Washingtona koji su zabili 20 ili više.

Toronto je domaćom pobjedom 118:97 nad Detroitom napravio momčadi gosta "metlu" ove sezone. Do pobjede je Raptorse vodio Pascal Siakam s 32 koša i devet asistencija. Bojan Bogdanović nije bio u rotaciji za Pistonse radi ozljede Ahilove tetive.

32 poena Luke Dončića nisu bila dovoljna Dallasu protiv Charlotte i momčad iz Teksasa upisala je svoj četvrti uzastopni poraz, ovaj put rezultatom 117:109. Čak sedam igrača a dvocifrenim brojem koševa imali su Hornetsi protiv 11. momčadi zapadne konferencije.

Unatoč monstruoznih 46 poena, devet skokova i šest asistencija Joela Embiida, Philadelphia nije u gostima uspjela srušiti Golden State Warriorse. Šesta momčad zapada bila je bolja od trećeplasirane na istoku rezultatom 120:112. Najbolji u redovima Warriorsa bili su Jordan Poole s 33, odnosno Steph Curry s 29 poena.

Dario Šarić nije upisao minute u porazu svojih Oklahoma City Thundera protiv Los Angeles Lakersa rezultatom 116:111. Utakmicu momčadi koje dijeli samo jedna pobjeda na tablici obilježili su Anthony Davis i Josh Giddey sa svojim double-double učincima. Davis je za pobjednika ubacio 37 koševa i ostvario 15 skokova, dok je Giddey za OKC postigao 27 koševa i imao 15 asistencija.