STEPH CHAMBERS Afp
Utah prva do 30. slavlja

Dallasu nije pomoglo ni 38 poena Dončića, Orlando iznenadio Netse, 10 poena Bogdanovića

Donovan Mitchell zabio je 31 koš, uključujući i pogodak 29.1 sekundi prije kraja za pobjedu
Piše: HinaObjavljeno: 20. ožujak 2021. 09:15

Utah Jazz su sinoć nanijeli sedmi poraz zaredom Toronto Raptorsima, svladali su ih u Tampi sa 115-112, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je bio skroman u pobjedi svoje momčadi.

Najbolji pojedinac u redovima Utaha bio je Donovan Mitchell koji je zabio 31 koš, uključujući i pogodak 29.1 sekundi prije kraja za pobjedu.

Osim toga Mitchell je zabio svih osam koševa u seriji 8-0 kojim je Utah došao do 113-110 12.4 sekundi prije kraja. Pascal Siakam je promašio tricu na zvuk sirene koja je Torontu mogla osigurati produžetke.

Joe Ingles je dodao 19 koševa, a Mike Conley 15 za Jazz. Bojan Bogdanović je odigrao 25 minuta za Jazz i ubacio je 10 koševa (šut iz igre 2/5, trice 1/2) uz dva skoka i jednu asistenciju. Utah (30-11) su postali prva NBA momčad koja je ostvarila 30 pobjeda ove sezone.

Siakam je predvodio Raptorse sa 27 ubačaja i devet asistencija. Fred VanVleet je dodao 17 poena i devet asistencija.

Na teren je sinoć istrčao i Dario Šarić čiji su Phoenix Suns sa 113-101 kod kuće nadigrali Minnesota Timberolvese. Hrvatski je košakaš ostvario skroman učinak za pobjedničku momčad, on je u 24 minute na terenu uz loš šut iz igre 1/4 (trice 0/2) zabio svega dva koša te tome pridodao jedan skok, dvije asstencije i jednu ukradenu loptu.

Chris Paul je bio najučinkovitiji u redovima Phoenixa, utakmicu je završio sa 20 koševa i devet asistencija. Mikal Bridges je dodao 17 koševa, a Devin Booker 16 za 19. pobjedu Phoenixa u zadnjih 24 utakmice.

Kod Minnesote najbolji je bio Karl-Anthony Towns sa 24 ubačaja i devet asistencija, a Ricky Rubio je ubacio 21 koš i podijelio deset asistencija.

San Antonio Spurs su na gostovanju sa 116-110 bili bolji od Cleveland Cavaliersa, a do pobjede ih je vodio Keldon Johnson sa 23 poena i čak 21 skokom.

Pomogli su mu Dejounte Murray koji je ubacio 22 koša i DeMar DeRozan sa 20 ubačaja, dok su kod Clevelanda najbolji bili Collin Sexton i Darius Garland sa 29 koševa. Luka Šamanić nije igrao za San Antonio.

Houston Rockets su sinoć doživjeli 19. poraz zaredom, bolji od njih su sa 113-100 bili gostujući Detroit Pistonsi koje je do pobjede sa 23 koša predvodio Frank Jackson.

Orlando Magic je prekinuo niz od devet poraza svladavši sa 121-113 na svom parketu Brooklyn Netse. Aaron Gordon je upisao 38 poena, a Evan Fournier je dodao 31 poen. Kod Netsa, kojima je ovo drugi poraz u zadnjih 16 utakmica, najbolji je bio Kyrie Irving sa 43 pogotka.

CJ McCollum je zabio 32 koša, a Damian Lillard 31 i Portland Trail Blazers su kod kuće sa 125-119 pobijedili Dallas Mavericks, kojima nije pomoglo ni 38 koševa Luke Dončića.

Denver Nuggets su nakon produžetka sa 131 - 127 kod kuće pobijedili Chicago Bullse, a Jamal Murray je zabio 22 od svojih ukupno 34 koša nakon treće četvrtine uključujući i svoju drugu tricu kojom je utakmicu odveo u produžetke.

Nikola Jokić je također ubacio 34 koša uz 15 skokova i devet asistencija za pobjedu Denvera.

U preostalim utakmicama koje su sinoć igrane Golden State Warriors su u gostima sa 116 - 103 bili bolji od Memphis Grizzliesa, Indiana Pacers su također na gostovanju sa 137 - 110 svladali Miami Heat, a Sacramento Kings su u Bostonu sa 107 - 96 nadigrali domaće Celticse.

NBA rezultati

Cleveland Cavaliers - San Antonio Spurs 110-116
(Luka Šamanić nije igrao za San Antonio)
Boston Celtics - Sacramento Kings 96-107
Miami Heat - Indiana Pacers 110-137
Orlando Magic - Brooklyn Nets 121-113
Toronto Raptors - Utah Jazz 112-115
(Bojan Bgdanović je odigrao 25 minuta za Utah, zabio je deset koševa i upisao dva skoka i jednu asistenciju)
Houston Rockets - Detroit Pistons 100-113
Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 103-116
Denver Nuggets - Chicago Bulls 131-127 (produžetak)
Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 113-101
(Dario Šarić je odigrao 24 minute za Phoenix, zabio je dva koša i upisao jedan skok, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu)

4. Oklahoma City Thunder 17 24 .415 13
5. Minnesota Timberwolves 10 32 .238 20 1/2

24. travanj 2024 12:43